První sexuální scéna filmové historie

 

Osmdesát šest minut, které změnily filmový průmysl - tak bychom mohli popsat snímek Extase, který proslavil výjimečnou ženu Hedy Lamarr. Papež Pius XII. ho odsoudil a Adolf Hitler zakázal. Ve většině kopií byly některé scény cenzurovány... Dnes bychom možná nad dramatem, které film způsobil jen kroutili hlavou, musíme si však uvědomit, že žijeme v době Padesáti odstínu šedi a sexuální revolucí jsme si prošli někdy v 60. - 80. letech minulého století. Hollywood však nebyl vždy tak liberální ohledně fyzických projevů lásky, jak dnes.  

Podívejte se na první sexuální scénu a orgasmus ve filmové historii:

 

Ona (Hedy Lamarr) je mladá žena, jež její manžel nedokáže uspokojit. On (Aribert Mog) je pohledný inženýr, s kým konečně prožije své první sexuální uspokojení. Jejich milostné pletky končí po sebevraždě jejího manžela. Jak se s ní hlavní hrdinové vyrovnávají? Ona se zaměřuje na mateřství a on se věnuje prospěšným pracím. Zní to celkem dramaticky, že? Představte si však, kdyby dnes takový námět zpracoval například Lars von Trier...  

Sexuální scéna je samozřejmě z našeho pohledu velmi nevinná a ani nezahrnuje nahotu – ta se však ve filmu objevuje, když se Hedy Lamarr koupe nahá. (Ano, další skandální scéna!) Co však musíme vyzdvihnout je onen ženský orgasmus, který je zobrazen. Když totiž vezmeme v potaz, že ani někteří aktuální tvůrci si stále nedokáží poradit s tím, jak portrétovat ženskou sexualitu, tak Machatému musíme opravdu zatleskat. 

I sexem hýbou trendy. Pro některé navštivte terapeuta

elle.cz