Pravidlo na červen: odejděte z rande dřív

Nejlepší je, když na první schůzku dorazíte lehce zadýchaná a plná energie. Působí to totiž tak, že se váš život netočí jenom kolem nového muže ve vašem životě, ale že naopak máte spoustu věcí kolem. Buďte proto před schůzkou hodně aktivní a zaplňte si program až do poslední minuty. Zajděte si do fitka, na manikúru nebo k holiči, zůstaňte déle v práci, kupte si něco nového na sebe, začtěte se do Elle nebo si klidně zdřímněte. Prostě udělejte cokoliv, co vám pomůže na vysněné rande nemyslet a nebýt nervózní z toho, jak dopadne. Nespřádejte romantické sny a vyvarujte se toho, abyste kamarádkám celý den vykládala o své schůzce a o tom, jak se k sobě hodí vaše astrologická znamení, jak jste si jistá, že on je ,ten pravý‘. Na rande byste prostě vůbec neměla myslet. A nezkoušejte si pořád psát různé kombinace vašich jmen, ještěsi vás nevzal. Určitě máte něco lepšího na práci.

Nepřekročte pět hodin
První schůzky by neměly být příliš dlouhé, rozhodně nesmějí trvat déle než pět hodin. Nejdůležitější zásadou je, abyste rande ukončila vy, a to jako první. V ideálním případě právě v nejlepším. Není to lehké, zvlášť když se vám nový chlapík líbí, myslíte to s ním vážně a dobře se bavíte. Musíte to ale udělat, chcete přece, aby po vás toužil víc, a ne míň. Jestli se vás nestačil na všechno vyptat, může vám druhý den zavolat nebo si s vámi domluvit další rande. Muži vás ze začátku chtějívidět často, někdy i každý den, ale pak rychle ztrácejí zájem. Proto se řiďte Pravidly, a ohromíte ho. Jeden ze způsobů, jak ukončit schůzku, je podívat se nenuceně na hodinky a prohlásit: „Jé, já už musím jít. Zítra mám hrozně nabitý den.“ Neříkejte mu, co budete dělat. Nezáleží na tom a nic mu do toho není. Ještě horší je však schůzku protahovat, když už měla skončit. Některé ženy se snaží prodloužit první nebo druhé setkání a muže pozvou do bytu na skleničku nebo na kávu. To se fakt zakazuje. Tím, kdo chce schůzku prodloužit, by měl být on, a ne vy. On by měl navrhnout i další program – jít do baru nebo ještě někam na víno. Když to neudělá, mělo by rande skončit. Nesnažte se ho vylepšit ani prodloužit. Radši dbejte na to, abyste ho ukončila jako první.

Ne víc než dvakrát týdně
Aby se vás váš nový objev nenasytil příliš brzy, scházejte se s ním první měsíc maximálně jednou až dvakrát do týdne. Ať si myslí, že máte jiné plány, že není jediným mužem a zájmem ve vašem životě. Jasně že ani tohle není jednoduché – líbí se vám, je vám s ním dobře a chcete o něm vědět všechno. Nechcete nic jiného než s ním být pořád. Vyžaduje to strašně moc sebekázně, ale vážně to za to stojí. Nesmíte mu to ulehčovat ani být lehce k mání. Když vám nabídne další schůzku nazítřek, musíte být pevná a říct mu, že už máte jiný program (nikdy neříkejte jaký a držte si svůj svět i s trochou záhadnosti). Nebojte se, že ho to odradí, právě naopak, bude si o to víc vážit chvil, kdy s vámi může být. Jestli se ale necháte přesvědčita budete se s ním scházet denně – koneckonců věříte, že to s vámi myslí vážně –, vyjdete si několikrát ven a vyspíte se spolu. Pak už ale možná nezavolá, nebo ještě hůř: bude se s vámi stýkat dál, ale jeho zájem bude opadat (a není nic horšíhonež sledovat, jak někdo ztrácí zájem). Když zpomalíte průběh vztahu a budete méně dostupná, muž, který o vás doopravdy nestojí, nebude mařit svůj, ale hlavně váš čas.

EBC promo