REKLAMA
REKLAMA

ELLE gurmet tipy: designové podniky, které uspokojí nejen vaše chutě

Kam na kávu, oběd nebo za dobrou Insta fotkou? V České republice existuje mnoho míst, kde si fantastická kuchyně podává ruku se skvělým designem interiéru. Tyhle místa vás zkrátka přímo vybízejí neupínat svoji pozornost jen na jídlo, ale rozhlédnout se i kolem sebe. Na jejich designu spolupracovali ti nejlepší architekti, posadit se můžete na cool židle a kávu si vypijete se stylového porcelánu. Ale je toho mnohem víc na co se soustředit, až je příště navštívíte. Jen čtěte dál…

Jake restaurace by milovníci jídla a skvělého designu neměli vynechat? 

 

Polpo by Kogo
Info ikona

 

POLPO BY KOGO 

Refresh interiérů od architektů ze studia Coll Coll Markéty Součkové, Terezy Scheibové a Krištofa Hanzlíka má za sebou populární restaurace Polpo by Kogo v moderní budově Quadria. Výhled do dvora na mechanickou hlavu spisovatele Franze Kafky od rebelského výtvarníka Davida Černého zůstává, nově v podniku najdete otevřenou kuchyni, vybavení nebo zeleň. Takže pokud hledáte restauraci na dokonalý obchodní oběd nebo romantickou večeři ve dvou, neexistuje v Praze příhodnější místo. Rozhodně tu na menu stále najdete jednu z nejlepších italských klasik – pizzu. 

Vladislavova 21, Praha 1

ELLE
Autentista
Info ikona

 

AUTENTISTA

Básník a vinař Bogdan Trojak otevřel vinný autentický bar v historické budově v Řetězové ulici, kde přes dvacet let fungovala literární kavárna. Interiér vytvořilo architektonické studio Formafatal, které vyzdobilo bar dvěma efektními lustry Meshmatic od Moooi. Barový pult je z válcovaného plechu se stylizovanou hvězdnou oblohou. Gotický sklep baru slouží jako zázemí pro degustaci vína, ale i k autorským čtením, komorním koncertům a moderovaným debatám. 

Řetězová 10, Praha 1

ELLE
Červený jelen
Info ikona

 

ČERVENÝ JELEN

Architekt roku 2019 Stanislav Fiala navrhl interiér, v němž se nechal inspirovat kubistickými detaily, jež navazují na původní interiér Šporkovského paláce od Josefa Gočára. Dominantou sálu je největší tanková věž na pivo v Česku, jež dosahuje výšky 30 metrů a rozpíná se přes tři patra. Spolu se 700 místy na 2600 metrech čtverečních to hospodu řadí k největším v Praze. 

Hybernská 5, Praha 1

ELLE
Kabaret
Info ikona

KABARET

Ani divadlo, ani bar. V novém brněnském konceptu Cabaret des Péchés se mixují nejen drinky, ale i divadelní kabaretní zážitky. Představení, jež podnik uvádí, jsou plná jazzové hudby, atmosféry 30. let, ale také akrobatických čísel. Jednoduše kabaret v nejlepším pařížském stylu. Za zmínku stojí také jejich Cabaret du Café, salonek ve vrchní části paláce, který vám přes den nabídne kávu a francouzské sladké delikatesy. Brněnský kabaret funguje od září 2019. 

Palác Jalta, Dominikánské náměstí 2, Brno

Článek je součástí magazínu ELLE Decoration.

ELLE
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA