Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na jídlo: 

Zarezervujte si stůl ve fine diningové restauraci Levitate. Vede ji nadšený kuchař Christian Chu a kromě toho, že vám připraví dokonalé jídlo, vám o něm dokáže také neskutečně zajímavě vyprávět. A nejen o něm!Restaurace se nedávno přestěhovala do nových prostor s výhledem na Vltavu, letenský břeh, Pražský hrad či Zen zahradu. Nové místo umožňuje používat ještě sofistikovanější úpravy surovin než doteď a proměnit tak dvanáctichodovou večeři v jedinečné smyslové představení nazvané Culinary Sensory Performance. Návštěva Levitate je kombinací příjemné atmosféry, originální prezentace obsluhy, vizuální pastvy pro oči a především chuťových orgií.

Kde: Levitate, Náměstí Curieových 1, Praha 1

Restaurace Levitate

 

Kam na výstavu:

S nástupem prezidenta Petra Pavla do úřadu se opět stalo aktuálním i téma první dámy. Na to zareagovali v Národním muzeu a v pátek 12. května otevřeli výstavu věnovanou módě manželek českých a československých prezidentů s názvem První dámy – móda a styl. Výstava, nad kterou převzala záštitu současná první dáma Eva Pavlová, vás provede obdobím přibližně sta let. Přiblíží vám společenské klima různých ér i různorodý přístup k módě dvanácti prvních dam, počínaje Charlottou Masarykovou až po současnou první dámu. Uvidíte autentické modely a doplňky outfitů manželek prezidentů ze slavnostníchpříležitostí i z každodenního života.

Kdy: 12. 5 2023 – 30. 4. 2024
Kde: Nová budova Národního muzea, Praha

První dámy

 

Kam na víkend: 

Zajděte si na Rande s duší. Workshop s tímto názvem se bude konat o víkendu 26. - 28. 5. na Janovické louce v Krkonoších. Pořádá ho SoulAdventureje zaměřený na problematiku vztahů a závislostí.Kromě pobytu v přírodě a posezení u ohně slibuje ponořit se do hloubky vztahů, které vás bolí a nefungují. Zjistit, proč jsou pro vás rozchody extrémně těžké nebo proč vás stále něco nutí opakovat staré chyby a pohybovat se ve stejných vzorcích chování. V malé skupině 15 lidí s podobnými otázkami a se dvěma soul guides v zádech získáte podporu, lépe se zorientujete a naučíte se techniky a tipy, jak se sebou dál pracovat.

Kdy: 26. - 28. 5. 2023
Kde: Janovická louka, Krkonoše

Víkend Rande s duší

 

Kam na kávu:

Pokud nechcete nic, jen si dát dobrou kávu a pozorovat dění za oknem nebo otevřít notebook a v klidu pracovat, zasedněte v některé z kaváren sítě The Miners.Oceníte minimalistické designové prostředí, kávu z vlastní pražírny, brunchové menua personál, který vás nebude tlačit očima, abyste dopili svůj šálek, zaklapli skripta nebo notebook a uvolnili stůl někomu dalšímu. Za miniřetězcem kaváren The Miners stojí dva nadšenci z Česka, kteří otevřeli už sedm poboček v Praze a jednu v Barceloně.

Kde: Slavíkova 5, Praha 2 a další pobočky

The Miners

 

Kam na film:

Španěl Justo Gallego se ve svých 28 letech rozhodl postavit ve svém rodném maloměstě katedrálu. A pak ji den po dni celých příštích 60 let svého života skutečně stavěl. Příběh muže, kterého lidé považovali za blázna a on přese všechny pochybnosti vystavěl svýma rukama katedrálu srovnatelnou se světově proslulou Sagrada Familia, zachycuje dokumentární film Katedrála slovenského režiséra Denise Dobrovody v distribuci Aerofilms. Příběh muže, který se bez jakéhokoli architektonického vzdělání grandiózní stavbou vytvořenou z recyklovaných materiálů zapsal do historie, je vizuálně strhující. Pokud film Katedrála nebudete chtít vidět v kině, je ke shlédnutí také online na kviff.tv.

Kdy: od 18. 5. 2023
Kde: vybraná kina a kviff.tv

 

Kam na festival: 

Milujete lokální značky, snažíte se o udržitelný život a rádi podporujeme smysluplné věci? Doražte o víkendu 20. - 21. 5. na LAVRS Market. LAVRS Market je unikátní akce zaměřená na udržitelnost, slow fashion a podporu českých značek. Jeho součástí je také pop up pražských výběrových second handů doplněný originálními českými značkami. Během LAVRS marketu budou probíhat tematické přednášky a workshopy, a to za všechno doplní hudba, dobré jídlo a pití.

Kdy: 20. - 21. 5. 2023
Kde: Gabriel Loci, Praha 5

LAVRS Market

 

Kam za uměním:
 

Netradiční, ale o to působivější umění uvidíte na výstavě Skleněná duše, která se v Uměleckoprůmyslovém muzeu pro veřejnost zahajuje 18. května. Celkem 21 umělců zde představí své pojetí tavené plastiky prezentované do pietních schránek. Schránky, které se tradičně používají k uložení popela zemřelých, ale mohou být zároveň krásné umělecké předměty. Do skleněných plastik lze ukládat nejen popel zesnulých, ale třeba také jejich dopisy, šperky anebo jiné předměty, ke kterým se vážou společné vzpomínky.

 

Kdy: 18. 5. - 17. 9. 2023
Kde: Uměleckoprůmyslové muzeum V Praze

Hnízdo

Dobré ráno, dobrou chuť. Kam v Praze zajít na brunch?

elle.cz

Zdroj: Autorský článek