Michael Jackson králem popu i videoklipů

Přesně před 11 lety zemřela popová legenda Michael Jackson. Král popu a mimořádný tanečník vynikal také přelomovými videoklipy a choreografiemi v nich. Kdo by si někdy nezkoušel zatancovat známou sestavu z hitu Thriller nebo nemiloval měnící se obličeje v klipu Black Or White?Jeho videoklipy zná prostě každý, mají neuvěřitelný přesah, a proto je na čase si připomenout ty nejznámější.

 

Smooth Criminal

Přelomový videoklip vyhrál nejen cenu BRIT Awards, ale také Broadcast Film Critics Association nebo People’s Choice Awards. Stal se dokonce součástí hudebního filmu Moonwalker a pozornost na sebe upoutal především taneční figurou, kdy dochází k nepřirozenému náklonu ze vzpřímené polohy až do 45 stupňů. Trik nebo skutečnost? Tajemství je v botě s hřebíkem.

ELLE
Info ikona

 

Thriller

Ještě teď si vzpomínám, jak jsem se u tohoto klipu jako malá neuvěřitelně bála. Skoro jako dívka ve videoklipu, kdy se z Michaela stane stvůra. Kromě hudebního čísla se zde opravdu jedná o krátký film, který v sobě zahrnuje skvělé kostýmy, choreografie, emoce, zápletku i kulisy. 'Cause this is thriller, thriller night..!

ELLE
Info ikona

 

Billie Jean

První videoklip z nejprodávanějšího alba všech dob byl zrežírován Stevem Barronem a do historie se zapsal jako první klip afroamerického umělce, který vysílalo MTV. Doteď se řadí do stovky nejlepších videoklipů vůbec. A my se vůbec nedivíme.

ELLE
Info ikona

 

Earth Song

Téma této písně i klipu je možná ještě aktuálnější než kdy dřív. V době globálního oteplování i ostatních světových problémů má Michaelův hlas stále silný hlas a donutí nás zamyslet se nejen nad přírodou, hladovějícími dětmi, ale také naší ohleduplností a vděčnosti. V tomto výčtu absolutně nesmí chybět.

ELLE
Info ikona

 

Black or White

I když se Jackson sám nemohl rozhodnout nad ideálním odstínem své pleti, se kterou často experimentoval, otázkám rasismu se ve své tvorbě věnoval hodně a za to mu patří naše dík. Právě vzájemná odlišnost je mezi lidmi tak zábavná a Michaelova hudba z ní dokázala udělat něco, co nám vždy vykouzlí úsměv na tváři. Zvlášť když na začátku klipu exceluje malý Macaulay Culkin a na konci díky božskému střihu můžeme hádat, kdo přijde jako další. But if you wanna be my baby it don't matter if you're black or white!

ELLE
Info ikona

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA