Zlatí andělé v černém Aneb poslední triumf Davida Stypky

 

Mezi letošní favority patřil jednoznačně David Stypka, jehož album Dýchej nakonec získalo tři Anděly, a to v kategoriích Album roku, Sólový interpret a Skladba roku za píseň Farmářům. Sám zpěvák, který v rámci alba písně napsal a nahrál se však letošního ceremoniálu nedožil, jelikož v loňském lednu podlehl dlouhé, těžké nemoci. Rozpracovanou nahrávku za Stypku dokončili jeho spoluhráči z kapely Bandjeez společně s producentem Martinem Ledvinou.  

V rámci favoritek dominovala Ewa Farna, která ze čtyř nominací vyhrála cenu Sólové interpretky roku s albem Umami. Deska Vadimíra Mišíka Noční obraz bodovala v kategorii Folk. V kategorii Jazz uspěla klavíristka Nikol Bóková a cenu za slovenské album roku vyhrálo duo Lash & Grey, ve kterém zpívá Kristin Lash. 

 

Předávání Andělů

 

Výrazně se letos dařilo mladým interpretkám – objevem roku se stala zpěvačka Annabelle, jejímuž singlu Runnin’ Out Of F* Time se v současnosti daří i v českých rádiích. Získala také kampaň v hodnotě půl milionu korun od hlavního mediálního partnera Evropy 2. S videoklipem Bylo nebylo v režii Jaroslava Moravce uspěla zástupkyně tuzemské r’n’b a hiphopové scény Annet X. 

Anděla za vítězství v kategorii Skupina roku si odnesla kapela Mirai za desku Maneki Neko, a do Síně slávy byl uveden skladatel, pianista a zpěvák Jaroslav Uhlíř.  

Titulní partner akce, společnost Coca-Cola Česká republika, vyhlásila multižánrovou cenu popularity Coca-Cola Cena fanoušků, jejímž vítězem se stal rapper Smack, který od společnosti získal 100 000 korun. 

 

Předávání Andělů