ELLE & Amazing places: Kam vyrazit single?

Ať už jste single, nebo ne, podívejte se na místa, kam se nebudete bát vyrazit samy. Nejsou přímo zaměřená na single cestovatelky, ale já bych si je pro víkend o samotě rozhodně vybrala. Tady si můžete odpočinout od návalu práce, stereotypu, partnera… jednoduše vypnout a relaxovat bez toho, abyste se musely ohlížet na někoho dalšího. Naplánujte si program. Strávit celý den s knížkou ve wellness nebo vyrazit na výlet? Je to jen na vás.

jurta

Augustiniánský dům

Hotel zbudovaný z bývalého kláštera na okraji Luhačovic jednoduše miluju. Je to pro mě oáza klidu, kde se dokážu zabavit 24 hodin, aniž bych musela opouštět areál. Ideální den o samotě tu můžete začít báječnou snídaní se spoustou zdravých dobrot, přečíst si noviny a potom se projít po krásné zahradě, která hotel obklopuje. Najdete tu zahradu šesti smyslů, altánek, posezení u jezírka a nově také meditační jurtu s názvem Péče o duši. Na takovém místě se relaxuje samo. Odpoledne si dejte polévku v hotelové lobby a vyrazte do wellness. Můžete se jen tak líně přesouvat mezi bazénem, saunami, odpočinkovou místností se skvěle vybavenou knihovnou, ale já doporučuji rozhodně nevynechat zdejší masáže. Jednu z nejlepších v životě jsem tu zažila v létě venku v altánku za zvuku ptáků a příjemného vánku. Večer si dejte drink a jídlo v restauraci, v létě se posaďte na terasu a vychutnávejte si chvíle o samotě. Augustiniánský dům je jednoduše ráj, kam se budete chtít vracet.

cara

 

amazing places

Broumovský klášter

Jestli mě v loňském roce nějaké místo naprosto uchvátilo, byl to Broumovský klášter. Dechberoucí atmosféra sídla, které přežilo staletí, dostane snad každého. Za posledních několik let se podařilo tuto památku zachránit a nejen to. Konají se tu úžasné akce, na nichž se setkávají inspirativní lidé z celé republiky. Poprvé jsem klášter navštívila sama a bylo to skvělé rozhodnutí. Zašla jsem si na prohlídku, dala si výbornou kávu v místní kavárně, rozjímala v zahradách (které si můžete odemknout vlastním klíčem a být tu i po zavírací době úplně sami), ubytovala se v bývalé mnišské cele a zašla si na večeři právě s jedním z oněch velmi inspirativních lidí, Janem Školníkem, který celou revitalizaci kláštera uvedl do pohybu. Vy si sem můžete zajet jen tak pobýt, odpočívat a rozplývat se krásou jako já, nebo si tu zacvičit jógu, vyrazit do nádherné okolní přírody, případně se zúčastnit jedné z mnoha akcí, které tu pořádají.

cara
amazing places

Bohemian Cottage

Do některých destinací člověk vyráží kvůli jejich designu, na jiná kvůli jídlu a někam zase proto, aby načerpal energii z místa a jeho majitelů. V Bohemian Cottage získáte vše. I když sem vyrazíte single, pokud nebudete chtít, sama tu nebudete. Přijeďte na jeden z jógových pobytů, jež tu paní majitelka Irena organizuje, nebo s jejím mužem průvodcem vyrazte poznávat krásy Českého Švýcarska. Maminka paní majitelky vám připraví snídani, domácí buchty, pomazánky a spoustu zdravého mlsání. Odpočívat bez kontaktu s okolním světem můžete v malém wellness, které budete mít jen pro sebe. Dejte si horkou lázeň v koupacím sudu a po finské sauně se skočte osvěžit do přírodního jezírka. V Bohemian Cottage budete v kontaktu s přírodou, na samotě, ale přitom ne sama.

cara
amazing places

Chateau Herálec

Až se mě zeptáte, jaký je jeden z nejlepších hotelů u nás, určitě do užšího výběru zařadím Chateau Herálec. Jezdím se pravidelně v prosinci v době adventu a užívám si předvánoční atmosféru, která je na zámku v anglickém stylu opravdu jedinečná. Zatím jsem to nezkusila, ale určitě bych tam vyrazila někdy i sama. V Herálci totiž můžete strávit celý den i víkend jen odpočinkem, čtením, procházkami a dobrým jídlem. I když přijedu s mužem, ve wellness jsme stejně často každý sám. Po koupání v nádherném bazénu pod klenbami, saunách a páře si jdu vždy lehnout do silencária. To je prostor, kde mohu v soukromí relaxovat, číst, popíjet čaj, jíst domácí sušenky a křížaly, poslouchat hudbu, na chvíli usnout nebo jen sledovat okolní park skrze nádherné zámecké oblouky. Tady bych vydržela hodiny i dny nicneděláním.

cara
amazing places

Theatre hotel

Pokud vás neláká odpočinkový víkend s knížkou, můžete strávit víkend ve městě objevováním nových kaváren, chozením po památkách a skvělým jídlem. K takovému single víkendu bych vybrala Olomouc a hotel Theatre. Z Prahy se tam dostanete pohodlně vlakem a od nádraží je to jen pár kroků do hotelu. Tady si užijete odpočinek v neuvěřitelně pohodlných postelích, relax ve wellness s vířivkou, saunou a párou. Největší zážitek vás ale čeká v hotelové restauraci Entrée, jednoho z nejlepších podniků u nás. Těšte se na degustační menu, které vás rozhodně překvapí. Další den si můžete zajít na kávu nebo oběd do Long Story Short nebo Miss Sophie’s.

text