REKLAMA

#ELLETRAVELBLOG: V BESKYDECH S LUCIÍ

REKLAMA

Je zvláštní, že většinou máte potřebu cestovat na druhý konec světa, přestože v Česku je tolik nádherných míst. Doma to miluju, ale většina mých cest vždy směřovala do zahraničí. Donedávna jsem byla přesvědčená, že detailní prozkoumávání naší země nechám až na důchod, pak jsem ale navštívila Čeladnou a Beskydy a názor jsem okamžitě změnila. 

Po dlouhé době jsem měla nutkavou potřebu odjet z rušné Prahy někam, kde se mi podaří úplně vypnout – hlavu, telefon i počítač. Nakonec zvítězila Čeladná, která je z Prahy vzdálená zhruba pět hodin autem. Přiznám se, že výběr místa hodně ovlivnila i nabídka ubytování. Čeladná je vyhlášená těmi nejlepšími hotely a spa resorty, takže odpočinek se tu vyloženě nabízel.

beskydy

Jako z jiného světa

Ubytovala jsem se v rodinné vile Cattaleya. Jsem typ člověka, který nevydrží dlouho na jednom místě. Tady se mi ale konečně podařilo zpomalit a užívat si momentů sladkého nicnedělání. Z pokoje jsem měla výhled do lesa a protože rána i večery byly ještě chladné, chodila jsem se ohřát do whirpoolu, který jsem měla na terase. Asi nemusím popisovat, jak skvělý to byl pocit. 

Za dobrým jídlem nebylo třeba chodit jinam. Servis i gastronomie se tu rovnal špičkovým restauracím. Čerstvé a lokální suroviny, skvělá vína a výborná italská káva. Proto pokud se tu nebudete moct z nějakého důvodu zdržet přes noc, tak doporučuji vyzkoušet alespoň místní restauraci.  

Zamilovala jsem si i spa v minimalistickém skandinávském designu, které poskytuje naprosté soukromí. Já v něm byla po celou dobu sama a střídavě relaxovala v páře a v sauně, která je celá z bílého mramoru. 

Čeladná je skvělým místem i pro milovníky golfu. Jestli máte rádi tenhle sport, tak se zastavte v designovém hotelu Miura, který kromě krásného ubytování nabízí i golfové hřiště. 

beskdy

Výlety po okolí

Další den už jsem neodolala a vydala se prozkoumat okolí. V Čeladné jsem na doporučení modelky Zuzany Stráské navštívila úžasnou industriální kavárnu KOVÁRNA. Mimochodem, znáte Zuzku? Jestli ne, tak ji doporučuji sledovat na Instagramu @zuzanastraska. Mě osobně hrozně baví.

Ale zpět ke kavárně. Tady se určitě nežinýrujte. Káva i domácí koláč je povinnost. Za hřích stojí i sklenička kvalitního Prosecca, které odebírají z vyhlášené pražské Prosekárny. Výčitky nechte stranou.

Přísun sacharidů z těla vyplavíte procházkou na Pustevny. Nahoru se dostanete lanovkou, užijete si pohled z ptačí perspektivy na nádhernou přírodou, nadýcháte se čerstvého vzduchu a pak se vydáte na výšlap na jeden z vrcholků, odkud budete mít překrásný výhled na celé Beskydy.

Po delší procházce se nezapomeňte odměnit dobrým pivem a obědem v místní Kolibě. Já neodolala a ochutnala strapačky se zelím. 

Mojí poslední zastávkou bylo město Štramberk, kde doporučuji navštívit zříceninu hradu Štramberk s krásnou vyhlídkou. Na malebném náměstí pak zajděte do pekárny U Káči a ochutnejte místní delikatesu, štramberské uši. Můj bože. Ještě teď cítím tu intenzivní vůni skořice.

Všude dobře, doma nejlíp

K něčemu se přiznám: čím jsem starší, tím víc si vážím domova. Street food a buddhistické chrámy v Asii jsou nepopsatelné, příroda a národní parky v Americe dechberoucí, památky v evropských metropolích stejně tak, ale dát si poctivé jídlo na vesnici někde daleko od lidí, zajít do lesa na houby a cítit tu nepopsatelnou vůni lesa, mít možnost vidět srnky… Je to jasné, jsem Češka jak poleno a jsem na to hrdá!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA