ELLE & Amazing Places: Víkend v Olomouci

Olomouc se stala oblíbeným výletním místem pro všechny milovníky dobrého jídla. Město má ideální velikost, abyste ho zvládli prochodit za víkend. Během roku tu potkáte spoustu studentů, kteří vysedávají v mnoha kavárnách. Zajeďte tam s námi a nechte se inspirovat našimi tipy, jak tu strávit nezapomenutelný víkend.

Do Olomouce se vyplatí dojet vlakem. Z nádraží sedněte na tramvaj a po pár zastávkách se dostanete do centra k Terezské bráně. Ubytujte se v krásné historické budově hoteluTheresian. Mají tu přímo obrovské pokoje s designovým nábytkem. Po dlouhé cestě si zajeďte do nejvyššího patra do místního spa a odpočiňte si v sauně nebo vířivce. Z odpočinkové terasy budete mít krásný výhled.

Vydejte se na prohlídku městem. V pátek stihnete zajít do univerzitní kavárny Coffee Library, dejte si skvělou kávu a pozorujte čilý ruch nebo se spolu se studenty vraťte do školních let a otevřete si alespoň knížku. Na večeři si zajděte do Long Story Short. Úžasný designový hostel má přes léto otevřenou terasu, kde vám na grilu připraví vynikající jídla, hraje tu skvělá hudba a často se i tančí. Kouzelná atmosféra dlouhých letních večerů vás tu jednoduše dostane.

Sobotní snídani prostě musíte strávit v Theresian hotel & Spa. Já si na snídaně opravdu potrpím a musím se přiznat, že právě v Theresianu jsem zažila jednu z nejlepších. Mají tu úplně vše, co vás napadne. Mě okouzlil  koutek smoothie, ovesných kaší a chia pudinků, ale samozřejmě jsem to vyvážila domácími dortíky. Po vydatném ranním posilnění vyrazte za historickými památkami Olomouce. Já většinou nemám přesný itinerář, baví mě bloumat po městě, občas se zastavit, dát si kávu, drink a během toho nenásilně navštívit všechna zajímavá místa. Určitě stojí za viděni Olomoucké arcibiskupství s Dómem sv. Václava. Možná budete mít štěstí a zúčastníte se i některé z prohlídek, které tu pořádají. Po cestě na Horní a Dolní náměstí se musíte zastavit v kavárně a boutique hotýlkuMiss Sophie’s. Kromě krásných pokojů tu mají skvělou kavárnu s bistrem a nádhernou zahrádkou, kde se v létě opravdu příjemně odpočívá. Dejte si něco malého z denní nabídky nebo vyhlášené wafle.

Pokračujte procházkou na olomoucká náměstí, pokochejte se Sloupem Nejsvětější trojice nebo Kostelem sv. Gorazda. Na odpolední snack si zajděte do Faency Fries na nejlepší hranolky ve městě. Moc to ale nepřehánějte a nechte si místo na večer. Jde se totiž do Entrée. Jednoznačně nejlepší restaurace v Olomouci a jeden z nejvíce inovativních podniků v Česku v čele s hvězdou české gastronomie Přemkem Forejtem stojí za návštěvu. Rozhodně doporučuji objednat si degustační menu párované s víny, ochutnáte tak to nejlepší napříč nabídkou. Krásný interiér plný zeleně a příjemný playlist vykouzlí opravdu úžasný večer. Ale pozor, zamluvte si tu stůl co nejdříve.

Pokud se budete chtít hned po večeři odkulit do postele, zarezervujte si pokoj v hotelu Theatre, kam to budete mít pár kroků přímo z restaurace. Krásný design hotelu a extrémně příjemné postele z něj dělají skvělou volbu na ubytování v Olomouci. Pokud si vyberete jeden z apartmá junior suite s volně stojící vanou v ohromné koupelně, k dokonalému večeru už nemůže chybět vážně nic.

Kdybyste chtěli vyzkoušet úplnou novinku v Olomouci a máte trochu špatné svědomí z množství jídla, které jste za víkend spořádali, zůstaňte na noc Nutrend World. V moderním hotelu dbají na zdravý životní styl. Skvěle se tu vyspíte na ručně vyráběných postelích, v ceně ubytování budete mít vstup do třípatrového fitness centra a odpočívat můžete v privátním wellness.

Na neděli si nechte už jen líné kavárenské povalečství. Z vlastní zkušenosti vám můžu doporučit dvě další kavárny v Olomouci. Vždy, když jsem ve městě, si zajdu do Jazz Fresh Cafena jejich skvělou horkou čokoládu a báječné dezerty. Zkuste třeba čokoládový dort, do jehož těsta se přidává černé pivo. A nemohu opomenout Kafe jak lusk, kde se dávám výborně připravenou kávu.

V Olomouci to prostě žije. Pokud vás láká odpočinkový víkend ve městě, které prochodíte za dva dny pěšky, je to jasná volba.

Která místa v Olomouci rozhodně nesmíte minout?