Jižní Tyrolsko. Část první.

Jižní Tyrolsko vás uchvátí nejen svou nádhernou přírodou a horami, kde se dá lyžovat po celý rok, ale nabídne to nejchutnější jídlo či víno vyrobené z místních surovin.

Můžete se tu kochat zajímavou architekturou, nechat se hýčkat v jednom z wellness komplexů a užívat si srdečnost místních lidí, kteří už odmalička dokonale ovládají dva jazyky.

Jižní Tyrolsko totiž kdysi patřilo Rakousku. Proto tu dnes všechno od dopravních značek až po jídelní lístky najdete jak v italštině, tak v němčině. Pokud náhodou ani jedním z těchto jazyků nevládnete, nevadí. Většina lidí se v klidu domluví i anglicky.

Merano

Nejlepší na této provincii je to, že je krásná ve všech ročních obdobích.

Zajeďte třeba do malebného městečka Merano, které je jako stvořené pro relaxační dovolenou, horské procházky, ale najdete tu i lyžařské středisko, spoustu skvělých restaurací, kaváren i obchodů. Své by o tom mohl vyprávět fotbalista Pavel Nedvěd, který je pravidelným hostem zdejšího hotelu Palace.

Jedinečný relax v Meranu

Skvěle odpočinout si můžete v oblíbených místních lázních Therme Meran, jejichž interiér pochází z návrhů jednoho z nejslavnějších tyrolských architektů Mattea Thuna. Kromě moderního interiéru vás zaujme i nádhernou velkou zahradou s venkovním bazénem či vířivkou, ale hlavně procedurami, které nabízí.

Therme Meran
Jste-li unavená, dopřejte si detoxikační koupel císařovny Sissi, při níž vás na dvacet minut položí do renesanční vany se syrovátkou, a u toho budete popíjet sekt. Kromě toho, že vás lázeň zbaví všech škodlivých látek, umí navíc i zpevnit pokožku, takže je dobrá i proti celulitidě. Stojí 29 eur.

Skvělá je i lázeň z místních jablek, která vaši pokožku zjemní a vyživí, a hodí se i pro velmi citlivou kůži. Za dvacet minut zaplatíte 28 eur.

K dalším ošetřením se používají podzemní termální prameny, ale také místní hroznové víno, a dokonce i seno.

V příští části vám prozradíme další lákadla Jižního Tyrolska.