Krásná, levná a nadosah: 4 španělská města, která musíte navštívit

We love Spain!

Španělsko, synonymum pro skvělé jídlo, slunce, omamné víno, okouzlující místa a pohodový chill na pláži. Španělsko ale také není jen Barcelona, Madrid a Ibiza. Dáme vám ty správné souřadnice, kde na Pyrenejském poloostrově najdete města, která vás nadchnou svou atmosférou, nabídnou odpočinek u moře nebo nedaleko něj a nezruinují váš rozpočet. Sbalte kabinové zavazadlo a zabookujte letenky na nejbližší letiště.

Dovolená před létem: destinace, které je lepší navštívit před sezónou

elle.cz

Sanlúcar de Barrameda (Cádiz)

Sanlúcar de Barrameda je unikátní svým speciálním světlem, které si užijete za svítání a také za soumraku, nejlépe poblíž lagun Bonanza v parku Doñana. Právě tyto přírodní unikáty ho proslavily už za dob, kdy se v těchto místech vyskytovali muslimové. Klíčový okamžik své historie město zažilo na konci 15. a na začátku 16. století, kdy bylo klíčovým přístavem pro některé objevitelské mořeplavecké výpravy, například pro Magalhãese a Elcana. Nachází se na levém břehu ústí řeky Guadalquivir. Směrem do vnitrozemí jsou jeho pozemky osázeny vinicemi, které plodí víno manzanilla podobné sherry. Na pobřeží najdete krásné pláže a rozlehlé borové lesy jako Algaida, kam se vyráží zrelaxovat i místní. Nenechte si ujít pláž Bajo de Guía a z památek třeba hrad Santiago nebo palác vévodů z Mediny Sidonie.

Torrevieja (Alicante)

Torrevieja bylo hitem v 80. letech, kdy si tu vnitrozemci kupovali byty. Mnoho obyvatel Madridu přesídlilo do tohoto okouzlujícího města v zálivu Vega Baja v Alicante, a rozhodně věděli proč. Město se může chlubit lákavými plážemi a přírodními zajímavostmi jako jsou mokřady Lagunas de la Mata a přírodní park Torrevieja. Torrevieja ale naláká nejen milovníky pozorování ptáků a unikátního ekosystému, ale také milovníky beach life. Písečné pláže La Mata, Los Náufragos, Los Locos a El Cura jsou všechny dokonale vybavené pro strávení odpočinkového nicnedělání a relaxace s pohledem upřeným na nekonečný obzor. Pokud jde o kulturní turistiku, i tady si najdete zajímavé spoty – navštivte Muzeum plovoucí ponorky Delfín S-61 a Muzeum moře a soli, abyste pochopili význam solných plání ve městě. A nezapomeňte se vyfotit u strážních věží Torre Cervera a Torre La Mata.

Naplánujte si dovolenou: Kam si z Česka zaletíte bez přestupů?

elle.cz

Fuengirola (Málaga)

Počátky Fuengiroly na pobřeží Středozemního moře sahají až k Féničanům, i když to byli Arabové, kteří postavili část hradu Sohail, jehož zdi se zachovaly až do dnešních dnů. Město s něco málo přes 75 000 obyvatel se pyšní sedmi kilometry pobřeží lemovaného hotely, apartmány, restauracemi a zábavními podniky a díky nim se stalo oblíbeným místem pro milovníky slunce a plážové turistiky. Co se týče písečných pláží, vyniká pláž Carvajal, pláž Boliches nebo pláž Castillo, která se nachází vedle již zmíněné pevnosti. Nenechte si ujít ruiny románského komplexu Finca del Secretario, kde tepal život mezi 1. a 6. stoletím.

Elche (Alicante)

Ze všech low cost španělských klenotů v tomto článku je Elche jediné ve vnitrozemí. I když pokud toužíte po tom strávit čas na pláži, dostanete se na ni za méně než půl hodiny autem. Město Alicante, hlavní město provincie Bajo Vinalopó, má něco pro každý typů turistů: uspokojí ty, kteří touží po slunci a plážích, nadšence pro pěší turistiku, přírodu, vyznavače kultury i gastroturisty. Musíte vidět Palmer of Elche, fascinující palmový les, který je nejvýznamnější svého druhu v Evropě. Určitě navštivte MAHE, Archeologické a historické muzeum v Elche nebo ochutnejte typická jídla, jako je rýže s s kuřecím masem a králíkem nebo jakoukoli úpravu s datlemi.

Cestovatelské hacks: takhle ochráníte své kufry, peníze i data

elle.cz

Zdroj: ELLE.com/es, TripAdvisor.com, Wikipedia