Zamilujte si Dubaj. Co ve městě plném kontrastů navštívit?

Dubaj se dlouhodobě umisťuje na prvních příčkách v oblíbenosti mezi turisty, v létě nevyjímaje. Je potřeba připravit se na vyšší teploty, ty ale nejsou v cestě za dobrodružstvím překážkou. Obzvlášť, když krásné písčité pláže jsou zde téměř na každém kroku.

Nově se také Dubaj umístila na prvním místě žebříčku TikTok Travel Index 2022, a stala se tak podle statistik z aplikace ke sdílení videí nejpopulárnější turistickou destinací na světě. Takže pokud jste nadšenou uživatelkou TikToku (a samozřejmě Instagramu), tahle destinace je pro vás to pravé ořechové a o snový obsah zde nebudete mít nouzi. Připraveni? Vyrážíme! 

Aura skypool

Užijte si horké dny u nejvýše položeného infinity bazénu s 360stupňovými výhledy. Tento elegantní infinity bazén a salonek, který byl otevřen v polovině listopadu minulého roku, se nachází v 50. patře věže The Palm Tower ve výšce 200 metrů. Díky výzdobě inspirované přírodou, působí jako „oáza v oblacích“. Otevřeno je denně od 10 hodin dopoledne do západu slunce a pro zakoupení vstupenek jsou k dispozici tři časové intervaly. Aura skypool rozhodně není jen o koupání, k mání je zde i VIP salonek s barem a vyzkoušet můžete i asijské pokrmy z osvěžujícího menu.

Ponořte se do hlubin

Deep Dive Dubai je nejnovějším přírůstkem do vzkvétající sportovní scény ve městě a je místem pro všechny vodní nadšence. Centrum bylo otevřeno v červenci 2021 a jeho 60 metrů hluboký bazén je certifikován Guinnessovou knihou rekordů jako nejhlubší bazén na světě určený pro potápění. Jeho design ve tvaru ústřice vzdává hold dubajskému dědictví potápění s perlami a odvaze emirátských průkopníků.

Muzeum budoucnosti

Toto „živoucí muzeum“, je nejnovější dubajskou dominantou, která se nachází podél městské superdálnice Sheikh Zayed Road. Muzeum, které bylo otevřeno teprve v únoru tohoto roku zkoumá, jak by se společnost mohla vyvíjet v nadcházejících desetiletích, a kombinuje prvky tradiční výstavy, strhujícího divadla a tematických atrakcí. Nahlédněte za hranice současnosti a prohlédněte si neomezené možnosti budoucnosti v oblasti cestování do vesmíru, změny klimatu, ekologie, zdraví, blaha a duchovna.

Dubai

Time Out Market

Vyhládlo vám? Neztrácejte čas dlouhým plánováním a přesunem do různých restaurací. V nově otevřeném kulinářském centru Time Out Market, které se nachází v Souk Al Bahar v centru Dubaje (přímo naproti Burdž Kalifě), můžete ochutnat pokrmy z celého světa na jednom místě. Time Out Market sdružuje 21 nejlepších dubajských šéfkuchařů a vyhlášených restauratérů, včetně BB Social Dining, Lana Lusa, Masti, Boon Coffee a Pitfire Pizza.

Oo La Lab

Pokud chcete strávit odpoledne opravdu netradičně, navštivte tuto laboratoř vůní, kde si můžete namíchat vlastní vůně z nabídky více než tisícovky jedinečných kombinací. Zúčastněte se individuálního kurzu s vlastním mixologem a připravte si vlastní ručně vyráběnou vůni nebo svíčku na míru.