Charitativní galavečeře Be Charity vynesla přes 2,5 milionu korun!

V prostorách pražské restaurace Soho majitelky Beaty Baníkové, která byla hostitelkou celé události, se konala v pořadí už třetí charitativní galavečeře. Výtěžek 2 664 500 korun podpoří tři specializovaná nemocniční oddělení orientující se na děti. 

Zakladatelka Nadačního fondu Be Charity Barbara Nesvadbová bezprostředně po skončení večera řekla: „Jsem nesmírně šťastná, že máme tolik blízkých donátorů, kterým není lhostejný život ostatních. Říká se, že všichni jsme vlastně jeden. A včera se ukázalo, že úspěšným českým podnikatelům není lhostejný osud nemocných dětí. Nesuplujeme stát, jen věříme v lásku. A vzájemnou pomoc.“

Hosté měli možnost se zapojit do dražby unikátních předmětů a zážitků – mezi ty (podle reakcí hostů) nejatraktivnější patřily vstupenky na únorovou přehlídku Chanel v Paříži, let s akrobatickým pilotem seriálu Red Bull Air Race Petrem Kopfsteinem, privátní koncert klavíristy Iva Kahánka, reproduktory Gato ze showroomu Voix pomalované streetartovou legendou Michalem Škapou, boty Christian Louboutin podepsané osobně světoznámým designérem, velká váza z kolekce Rückl Love s osobním věnováním Ronyho Plesla nebo fotografie Jana Saudka Slíbám ti slzy. Dražbou provázeli moderátor Ondřej Novotný a zakladatelka Be Charity Barbara Nesvadbová, kteří nezapomněli upozornit na důležitost charitativní práce k podpoře handicapovaných klientů a jejich rodin a ošetřovatelů.

Moderátorem večera byl choreograf a performer Yemi A.D. Na události nechyběly ani známé osobnosti – topmodelka Hana Soukupová, modelka Renata Langmannová, módní návrhářka Tatiana Kováříková, a v neposlední řadě  vzácní hosté Barbary Nesvadbové: Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D. a Prof. MUDr. Andrej Sukop. Na pianino zahrál nejlepší současný český klavírista Ivo Kahánek a afterparty patřila nádhernému hlasu herečky a zpěvačky Eriky Stárkové, kterou doprovodil její Erika Band. 

Výtěžek do poslední koruny podpoří tři specializovaná nemocniční oddělení – oddělení akutní dětské rehabilitace FN Motol  prof. Pavla Koláře, Centrum dětské plastické chirurgie Kliniky plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady prof. Andreje Sukopa a Perinatologické centrum Gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře prof. Antonína Pařízka. 

Zvláštní poděkování patří všem partnerům charitativní galavečeře, kterými byla restaurace SOHO, prémiový showroom s audiotechnikou VOIX, italská módní značka Prada, švýcarská hodinářská společnost Hublot, luxusní značka šperků Gismondi, výrobce vín Moët & Chandon, česká sklárna Moser, obuvní značka Christian Louboutin, společnost Carollinum, rodinná sklárna Rückl, hotel Mandarin Oriental, poskytovatel fotokoutku Fotodroid, výrobce klavírů a pianin Petrof a vinařství Johann W, které hostům poskytlo svá vína k jednotlivým chodům slavnostní večeře.

EBC promo