REKLAMA

Dekor novinky

REKLAMA

Inspirace až na půdu
Z knížky Lofts (Feierabend, 499 Kč) se na vás hrnou stovky skvělých nápadů, jak přetvořit půdní prostory na stylové bydlení; to vše je doprovázeno názornými příklady v podobě fotek loftů z celého světa, podrobných popisů a půdorysů. Dozvíte se také, že fenomén půdního bydlení vznikl v 70. letech, a to ve Spojených státech. Tenkrát to byla typická znouzectnost pro mladé umělce bez peněz. V mezičase tam však dosáhla obliba, a tudíž i ceny půd nebeských výšin – zatímco u nás jde naštěstí stále o jednu z levnějších alternativ.

Kouzelník
Na nedávné výstavě Art & Decoration v pražském Veletržním paláci se nám nejvíc líbila nabídka firmy Sirius design (Dlouh8 32, Praha 1, Tel.: 222 319 536), a to především díky kolekci látek, kterou navrhl designér Ulfe Moritz. Sám o své práci říká, že chce „vytvořit látky, jaké nikdo předtím neviděl“. To je tedy hodně náročný úkol – nicméně musíme uznat, že se mu to daří dokonale. Svými nápaditými dezény proměňuje záclony či závěsy v malá umělecká díla. Není divu, že právě on byl v Německu oceněn prestižním titulem Designér roku 2003…

Stolujte stylově
Servírujete asijské dobroty na obyčejných talířích s vidličkou? Nemusíte! Kompletní japonskou soupravu i s hůlkami pořídíte už od 250 Kč, třeba v Lifestyle Store.


Přírůstek
Rodině Konsepti se narodila nová miminka. Jmenují se Konseptshop a Konsepti Home (viz Adresář) a své mamince čili firmě, která nabízí designový nábytek, podle všeho dělají opravdu velkou radost. S vámi se podělí o nepřeberné množství hraček v podobě nejrůznějších bytových doplňků a dárkových předmětů. A protože jsou trošku napřed, už umějí také skvěle vařit kávu (v přilehlé kavárně) a prodávat knížky a časopisy o designu!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA