Horké dekor novinky


Architektura na hrad

Pozorně si prohlédněte obrázek nahoře. Co myslíte, jak starý může tenhle futuristický projekt být? Řekla byste, že více než sedmdesát let? Je to tak. Psal se rok 1927 a elita světové architektury se setkala v německém Stuttgartu, aby představila své nejnovější projekty. Velkolepá výstava Wohnung (Bydlení) zaznamenala nevídaný ohlas, a tak následně ‚rozjela‘ turné po šestnácti (!) evropských velkoměstech. Právě tehdy začalo vítězné tažení moderních koncepcí bydlení po celém světě; u nás se nový trend projevil třeba při výstavbě kolonie rodinných domů Baba v pražských Dejvicích. Novátorské návrhy, které spatřily světlo světa ve Stuttgartu a staly se základem moderní architektury vůbec, teď můžete vidět na vlastní oči. Stačí zajít na výstavu Nové stavební umění, která bude do 28. března k vidění v Císařské konírně na Pražském hradě. Její tvůrci vybrali ze stuttgartské expozice ty návrhy, jejichž význam přetrvává dosud. A teď se zkuste zamyslet nad tím, které ze současných architektonických nápadů budou stát ještě po třičtvrtěstoletí za to, aby je někdo vystavoval.

V kostce

Snad nejkrásnější varná konvice, jakou můžete mít, je tahle krychle Cube od Philipsu. Designově dokonalý kousek pořídíte ve vybraných obchodech za 2750 Kč.

Nová vlna

Villeroy & Boch (Národní třída 37, Praha, Tel.: 224 235 165), jedna z nejtradičnějších evropských porcelánek, se nebrání spolupráci s mladými designéry – a díky tomu může překvapovat avantgardními novinkami. Důkazem je New Wave, nápaditá souprava na kávu a čaj.

Zara letí

Veleúspěšná španělská značka Zara se rozhodla kromě evropských šatníků oživit také evropské domovy. Nově otevřené obchody s interiérovými doplňky Zara Home budou, jak se podle prvních ohlasů zdá, stejně oblíbené jako jejich módní sestřenice. Není se co divit, ověřená kombinace kvality a skvělého stylu za nízkou cenu spolehlivě zabírá. Bytový textil (povlečení, závěsy a spol.), keramiku a sklo doplňují vyšívané přehozy z Indie, sexy kousky ze španělské krajky nebo marocké kožené výrobky. První vlaštovky Zara Home zahnízdily kromě rodného Španělska také v Portugalsku a Anglii. Doufáme, že se jejich příletu časem dočkáme i my v Čechách.

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA