ELLE Kvíz: Neztraťte se ve světě. Jaké jsou vaše obecné znalosti?

Vítejte v zábavném a poučném kvízu. Pokud máte rádi výzvy a chcete si procvičit své obecné znalosti, jste na správném místě. V tomto článku vás čeká skvělý mentální workout, který vás provede otázkami z různých oblastí, jako je sport, věda, zeměpis a historie. Každá otázka je jako malá výzva, která vám přinese zábavu a také nové poznatky. A co je nejlepší, můžete si zahrát sami nebo si pozvat přátele a soutěžit o nejvyšší skóre. Takže se pohodlně usaďte, zatněte své mentální svaly a pojďme na to!

Oslňte znalostmi

Jak se jmenuje proces při kterém rostliny využívají slunečního záření za spotřeby oxidu uhličitého a vody? Který film vyhrál v roce 1998 jedenáct Oscarů? Která planeta byla v roce 2006 degradována na trpasličí planetu a co že vzniká při dlouhodobém nedostatku vitamínu A? Pro někoho jsou to možná docela banální otázky, jiný zas musí oprášit znalosti, které procvičoval naposledy na základní škole. Jedno je ale jisté – tyto skutečnosti a reálie byste měli znát. Nejen proto, že bleskovou odpovědí oslníte okolí...

Vydejte se na dovolenou úplně sami: Zde jsou důvody pro sólo cestování

elle.cz

Gratulujeme! Právě jste úspěšně absolvovali náš obecný kvíz. Doufáme, že jste si užili zkoušku svých znalostí a možná i získali nějaké nové informace. Bez ohledu na to, jak jste si vedli, důležité je, že jste se zabavili a povzbudili svůj mozek. Pokud jste hráli s přáteli, doufáme, že jste se spolu skvěle bavili. Ať už jste znalosti měli na výbornou nebo se cítíte inspirováni do dalšího studia, pamatujte, že je vždy skvělé rozšiřovat své obzory. Doufáme, že vás ještě uvidíme při dalších výzvách!

Zdroj: Wikipedia, Buzzfeed