ELLE Kvíz: skutečná jména hvězd. Víte jak se jmenují Beyoncé či Adele?

Slavní, druhá jména a nová identita

Změna jména, příjmení nebo volba úplně jiného uměleckého pseudonymu je marketingovou strategií celebrit. Chtějí, aby jejich jméno znělo v médiích víc cool, dokázalo upoutat více pozornosti nebo se jím jen odlišit od ostatních. Například představitel Batmana, herec Michael Keaton, se původně jménoval Michael John Douglas. Vybral si ale pseudonym Keaton jako poctu komikovi Busteru Keatonovi. Tato změna mu pomohla se v Hollywoodu proslavit. Jeden velmi slavný Michael Douglas už navíc v té době v Hollywoodu byl. Dalším dobrým příkladem je zpěvačka Katy Perry, která se narodila jako Katheryn Elizabeth Hudson. Použití pseudonymu Perry jí umožnilo vytvořit vlastní uměleckou identitu a vyhnout se srovnávání s herečkou Kate Hudson. Rapper a návrhář Kanye West si zase po letech najednou začal říkat pouze Ye. 

Za jaké šílenosti utrácí světové celebrity?

elle.cz

Zůstat v anonymitě

Změna jména může souviset také s rodinnou zátěží. Někdo nechce být spojovaný se svými slavnými předky a touží si prošlápnout svou cestu ke slávě sám nebo jí naopak zůstat úplně ušetřený a žít relativně normální život mimo pozornost médií. Například herec Nicolas Cage, který se narodil jako Nicolas Kim Coppola, si své příjmení změnil, protože nechtěl, aby jeho kariéra byla založená pouze na slavném příjmení Coppola, spojeném s režisérem Francisem Fordem Coppolou.

Šťastně až do smrti

A zapomínat nesmíme ani na změny jména po svatbě. I když to u celebrit nebývá příliš obvyklé. Jakmile se jednou proslaví, jen málokdy se stane, že by si po svatbě měnily své dobře známé jméno nebo svůj umělecký pseudonym. Není divu, některé hvězdy stihnou během své kariéry i několik manželství a měnit pokaždé jméno by asi mělo jediný výsledek – pořádně zmatené fanoušky. Najdou se ale i výjimky. Například herečka Natalie Portman. Ta se narodila jako Natalie Hershlag, ale po svatbě s Benjaminem Millepiedem přijala jeho příjmení. Z českých hereček překvapila třeba Táňa Vilhelmová, která si po sňatku s Vojtou Dykem říká Taťána Dyková. Ale zpátky na světovou scénu – vyzkoušejte si, jestli budete vědět, jak se vaše oblíbené hvězdy jmenují v civilu.

Zdroj: Wikipedia, buzzfeed.com