Kanye West: Příběh o muži, jehož ego potřebuje ženy

Zdánlivě idylický manželský život, který během mrknutí oka může být pryč. Kanyemu a Kim se začal hroutit počátkem června minulého roku. Tehdy rapper (přesně čtvrtého června, aby to bylo patřičně symbolické) oznámil svou kandidaturu na post amerického prezidenta. Magazín People přinesl exkluzivní svědectví z okolí páru vypovídající o traumatizovaných dětech a podvyživené Kim. Kanye dle inkriminovaného textu trpěl – i několikrát do měsíce – divokými záchvaty, blouznil a neměl pod kontrolou svá rozhodnutí. Nakolik byl článek excelentním dílem „PR agentury“ Kris Jenner nelze určit. Nicméně, ač zněl dost fantaskně, zrnko pravdy v něm bujelo.

Kanye West je nesnadný člověk, to je zřejmé. Nejedno jeho vystoupení, divoká reakce či názorová průtrž vyvolaly řadu otázek, zvedly nejedno obočí, ale hlavně ublížily nejedné osobě. Přihlížející divák ale senese víc než dost, a tak jsme si všichni na Kanyeho zvykli. Ego-maniak, jemuž lze cokoliv prominout, neb ten talent... ten je možná opravdu od samotného pána Boha. A taková názorová lavina dokáže vcelku efektně zasypat všechna patra pop-kultury. Když si tak z rapperova výstředního chování začaly utahovat i postavy v populárním americkém animáku Family Guy, nezbylo než takovou realitu s úsměvem přijmout.

Mohlo by se vám líbit

MAJK SPIRIT: Otcovství je nejdůležitější projekt v životě muže

Majk Spirit v zajímavých afirmacích o svém životě, rodině i aktuálních projektech. Co ho nyní nejvíce zaměstnává? Jak ho změnilo otcovství a jaký je jeho názor na současnou situaci?
elle.cz

Jenže jak moc je v pořádku použít tak intimní fakt, jako je zvažování potratu vlastního dítěte v politické kampani? Ano, ani přerušení děkovné řeči Taylor Swift asi nebylo úplně ok, ale poznamenat kariéru kolegy (nakonec možná i pozitivně) a zmařit představy dítěte o vlastní existenci je trochu jiný kalibr. A tím se dostáváme ke špičce ledovce, která vyčnívá nad vody sledovaného rozvodu.

„Málem jsem zabil svou dceru. V Bibli se přitom píše: ‚nezabiješ‘. Kim měla slzy v očích a prášky v dlani.“ První politická debata během prezidentské kampaně s příznivci v Jižní Karolíně dopadla podivným zhroucením rappera. Kim v reakci nebyla shovívavá a v médiích promlouvala o Kanyeho zuřivosti a bipolární poruše. Začátek konce. „Čeho jsme ve skutečnosti byli svědkem byl proces, ve kterém ztratil kontrolu. Ne nad sebou, ne nad svým životem, ale nad životem ostatních,“ nechal se pro TMZ slyšet americký psycholog Stephen Ryan. Odvážné stanovisko pro bulvární server, ale přesto velmi přiléhavé.

Kanye měl s Kim neshody už od roku 2019. Pro ty, kdo sledovali show Keeping Up With The Kardashians tohle není žádnou novinkou. Většina sporů totiž byla v show vydatně promována. Zpěvák se s narozením třetího dítěte cítil odmítnut a fyzická forma vlastní žena jej začala přivádět k nepříčetnosti. Známý byl pak jejich spor o Mugler šaty, jež Kim oblékla na Met Gala 2019. Kanye proti nim měl výhrady, prý ukazují až příliš mnoho. „To, co vše ukážou je kus mé duše, kterou mi tím odebíráš.“ Kanyemu začal být těsný systém, jehož smlouvu podepsal vlastní krví.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Samozřejmě, že ani Kim Kardashian není nekomplikovanou osobností a přiženit se do rodiny šílenců vyžaduje odvahu, kterou Kaneyho skalní fanoušci dodnes nechápou. Ale příkladem rozvodu se dostáváme k nebezpečnému precedentu. A to sice, že ve společnosti, a to i v těch liberálnějších patrech showbyznysu, stále existuje a funguje princip muže majícího touho výhradně ovládat a kontrolovat život své ženy a celé své rodiny. Lidské? Určitě! Toxické? Skoro. Pohled z vícero úhlů nabízí další zajímavou perspektivu. Během šest let trvajícího manželství (i dle vlastních slov) oslavil Kanye West výrazné hudební úspěchy své kariéry. Alba Yeezus (2013), The Life of Pablo (2014) a dvě streamovaná alba Ye a Kids See Ghosts (2018) či jedno z posledních Jesus is KIng (2019) zaznamenávaly napříč hudebním spektrem gigantické úspěchy. A Kanyemu se podařilo dorovnávat rekordy svých kolegů (s albem Ye například vyrovnal Eminemův rekord osmi po sobě jdoucích alb, která debutovala na 1. příčce).

Mohlo by se vám líbit

Marilyn Monroe, kterou neznáte. Smutná, křehká a velmi inteligentní

Co nového můžete říct o ženě, která je 95. let od svého narození stále nepřekonaným sex symbolem? Nejpopulárnější herečkou v historii filmu, kdy Madonna, Lady Gaga, Scarlett Johansson a mnoho dalších, chtěly být jako ta božská Marilyn. Osud talentované, velmi inteligentní a citlivé ženy by z nás ale nechtěl sdílet nikdo.
elle.cz

Nicméně vše dobré jednou musí skončit, a tak skončilo i toto manželství. Ať už je pravda na straně sebou posedlé influencerky a podnikatelky či na straně sebou posedlého rappera a myslitele vyplouvá z rozvodu a porozvodových událostí image Kanyeho jako despoty.  Napovídá tomu i jeho předešlá životní zkušenost – dvouletý vztah s modelkou Amber Rose, která se v říjnu minulého roku svěřila deníku The Independent, že ji Kanye celou dobu jejich vztahu šikanoval. Na povrch tak vyvstává otázka: Potřebuje Kanye ženu, aby mohl lépe pečovat o své ego? To, že se aktuálně vídá s Irinou Shayk rovněž napovídá, že bude dál hledat svou vysněnou ženu (tímto termínem označil i Kim Kardashian), která bude vypadat, jak si přeje a možná ho bude tentokráte i poslouchat.