10 důvodů, proč fandíme filmu Tenkrát v Hollywoodu

Už dlouho nebylo kolem nějakého filmu takové pozdvižení jako v případě Tenkrát v Hollywoodu. Podle nás za to mohou tato tři jména: Tarantino, Pitt a DiCaprio. Svatá trojice. Kdo se nezamiloval do jejich fotek z úterní světové premiéry, jako by neměl duši. Je tomu přesně 25 let, kdy režisér Quentin Tarantino představil na filmovém festivalu v Cannes dnes už kultovní film Pulp Fiction, jež ho proslavil po celém světě. Bude v sobotu večer režisér držet Zlatou palmu podruhé? Přinášíme deset důvodů, proč by měl.

 

  • Novináři, kteří se dozvěděli, že se na premiéru nedostanou, začali hystericky brečet. Není divu, film si v Cannes vysloužil sedmiminutový aplaus ve stoje a recenzenti píší samou chválu.

 

  • Podle agentury Reuters je snímek „milostným dopisem světu filmu“, od honosných hollywoodských večírků po náročné chvilky na place.

 

  • Film se odehrává koncem 60. let a je natočený podle skutečných událostí.

 

  • Mezi novináři se povídá, že Tarantino dovezl film rovnou ze střižny. Organizátoři oznámili jeho účast v soutěži až 2. května, kdy byl program už oficiálně znám.

 

  • Drama plné černého humoru vypráví o slavné a krásné herečce Sharon Tate, která byla zavražděna stoupenci fanatického sektáře Charlese Mansona. Ve spojení s Tarantinovým rukopisem je strhující zážitek zaručen.

 

  • Ve filmu hrají hlavní roli Brad Pitt a Leonardo DiCaprio. To mluví za vše, ne?

 

  • Tvůrci filmu použili marketingový trik, který přiláká do kin i ty méně nadšené diváky. Jejich zvědavost jim totiž nedá jinak. Moderátor před premiérou upozornil všechny v sále, že si režisér nepřeje, aby prozrazovali děj, natož jeho vyvrcholení. To se zatím daří a my tu tajemnost okolo filmu prostě zbožňujeme.

 

  • Tehdejší životní partnerku režiséra Romana Polanského Sharon Tate hraje australská herečka Margot Robbie. Snad nás její herecký výkon uhrane stejně jako šaty od Chanelu, jež oblékla na červený koberec.

 

  • Novinář Joe Utichi z webu Deadline ve svém článku napsal: „Tohle je film, pro který se Quentin Tarantino narodil. V Tarantinově šedé zóně je ze světa hned barevnější místo. Doufám, že to bude mít pokračování.“

 

  • Brad Pitt má ve filmu svou nejstylovější roli vůbec. Ztvárňuje kaskadéra a dubléra. „Má postava je dost ironická, a to je vždycky zábavné. Navíc mě ohromně bavilo se na hereckou práci podívat z úplně jiného pohledu,“ řekl na tiskové konferenci.
Brad Pitt a Leonardo DiCaprio

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA