Podzimní filmové tipy: Virtuální festivaly i zaručený blockbuster

1. Summer 85 / Léto 85

Příběh zasazený do atmosféry 80. let, kdy se ze všech rádií linou The Cure a města zdobí tisíce neonů, vypráví o dospívání i osudech teenagera Alexise, kterému dokáže o pár let starší charismatický David převrátit život naruby. A to zejména ve chvíli, kdy se z Alexise vyklube hlavní podezřelý v policejním případu.

 

cara

2. Death On The NIle / Smrt na Nilu

Postava osobitého detektiva Hercula Poirota v poslední letech díky britskému herci a režisérovi Kennethu Branaghovi opět ožívá na plátnech kin. Po Vraždě v Orient Expressu uvede další klasiku z pera Agathy Christie, při níž se zamilované líbánky na parníku v Egyptě promění v hon na vraha. O zápletky a nečekané zvraty samozřejmě nebude nouze.

 

cara

3. 54½ MFF Karlovy Vary

Mimořádný 54½. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se koná od 18. do 21. listopadu 2020. Projekce budou probíhat ve Velkém a Malém sále hotelu Thermal, Městském divadle Karlovy Vary a kině Čas. Program nabídne přibližně 30 filmových titulů v české premiéře, tedy nejvýraznější filmové tituly, které vzbudily nadšené ohlasy při premiérovém uvedení na letošních festivalech Sundance, v Berlíně či v Benátkách, případně nesou označení Cannes Label. Program a vstupenky najdete na kviff.com.

 

Karlovy Vary International Film Festival
cara

4. Žena

Jakými fázemi musí žena projít, aby se z malé holčičky stala osmdesátiletá babička? Jaké jsou její sny a touhy a čeho se nejvíc bojí? Na to se ptá unikátní projekt, který vás zavede do nitra dvou tisíc žen po celém světě. Dokument uvede Festival francouzského filmu, který potrvá od 19. do 25. listopadu. Filmy budou k zhlédnutí také online na dafilms.cz. Více na festivalff.cz.

 

Žena