REKLAMA
REKLAMA

5 filmů, které vás vrátí zpátky do školy

21 Jump street

Channing Tatum a Jonah Hill v přestrojení za středoškoláky nás vždycky rozesmějí. Ačkoliv nepatří k nejlepším policistům ze sboru, v tajné jednotce jim to jde samo. Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající jsou trošku jiní než v časech, kdy je zajímali jen sex, drogy a rock'n'roll.

 

cara
Info ikona

Harry Potter a Kámen mudrců

Vsadím se, že většina z vás, co tohle čte, mladého čaroděje prostě zbožňuje. A není divu. Scéna s vybíráním hůlky, sovy nebo toho správného koštěte nás nepřestane bavit nikdy. Jen pozor na to, abyste se nezamotali do celého Potterovského maratonu, to by vás totiž mohlo stát celý týden.

 

cara
Info ikona

Protivný sprostý holky

Seznam by nebyl kompletní bez typické středoškolské romantické komedie. V redakci jsme se shodli, že tou mluvící za všechny, jsou Mean Girls. Lindsay Lohan v něm ztvárnila roli středoškolačky nepolíbené velkoměstem a její začleňování do kolektivu je tak více než zábavné. 

 

cara
Info ikona

Obecná škola

Svěrákův film navrátí do lavic také starší ročníky. Kultovní dílo bavící diváky napříč generacemi, vás přenese na předměstí Prahy, kam chodí desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou do školy. Tu však mají zcela na háku a vojna jim začíná až ve chvíli, kdy jako nový kantor nastoupí Igor Hnízdo.

 

cara
Info ikona

Pomáda

A jeden muzikál na závěr. Nelekejte se, ten ze střední to nebude, my preferujeme Travoltu a padesátá léta. Americký muzikál z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vypráví o setkání nové studentky s oblíbeným studentem posledního ročníku. Náhle však zjišťují, že se vlastně znají. A co dál a co dál?

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA