Čtvrtý díl Twilightu natočí oscarový režisér

Fanoušci fenomenální ságy o lásce mezi dospívající dívkou a upírem se letos v létě dočkají filmového zpracování třetího dílu, jenž nese název Zatmění.

Studio Summit Entertainment, které za filmovou řadou natočené podle knížek Stephenie Meyer stojí, rozhodlo už nyní, komu svěří režisérskou taktovku čtvrtého dílu.

Z kandidátů, mezi kterými figurovala jména jako Gus Van Sant (Milk, Dobrý Will Hunting) či Sofia Coppola (Ztraceno v překladu, Smrt panen), nakonec vybrali oscarového režiséra a scenáristu Billa Condona. Čtyřiapadesátiletý tvůrce má na svém kontě úspěšný televizní seriál Ti druzí, drama Kinsey a oscarové muzikály Chicago a Dreamgirls.

Čtvrtý upíří román s názvem Rozbřesk bude mít ve filmové podobě dva díly. Počítá se v nich jak s Kristin Stewart, tak s Robertem Pattinsonem a Taylorem Lautnerem.

Pod každý film z řady Twilight se zatím podepsal jiný režisér. První příběh s názvem Stmívání režírovala Catherine Hardwicke, pokračování Twilight sága: Nový měsíc natočil Chris Weitz a režie třetího dílu Twilight sága: Zatmění se ujal David Slade.