ELLE tipy na víkend

Výstava: Magie japonské grafiky

Ostravská Galerie výtvarného umění přivezla na rozhraní Moravy a Slezska kousek ze země vycházejícího slunce. V Nové síni vystavuje barevné dřevoryty, litografie a suchou jehlou vytvořené grafiky, jež mají v Japonsku dlouhou tradici a ve světě se těší uznání a oblibě. Výstava představující mistry japonského grafického umění potrvá do 26. března.

Výherní kód B2RT - zadejte zde a vyhrajte vstupenky na koncert Dana Bárty a Dary Rolins.

Koncert: Audiovizuální SPAM

Novorenesanční prostory Sukovy síně v pražském Rudolfinu zítra zaspamují tři hiphopoví floutci – rapper Vladimír 518, hudebník a režisér Ondřej Anděra a zvukař/skladatel David Vrbík. Jejich společnými silami vzniklo neotřelé představení SPAM – Another Brick využívající moderní digitální technologii a hudební postupy. Experiment můžete přijít ohodnotit v osm hodin večer, vstupenky v ceně od 120 korun lze pořídit pouze na místě.

Kino: Oscary ve Světozoru

Červený koberec leží před pražským kinem ve Vodičkově ulici, jak je rok dlouhý. Jen v noci z neděle na pondělí vás však zavede do losangeleského Kodak Theatre, kde se tou dobou budou udílet nejprestižnější filmové ceny. Světozor začne příchozí vítat v jedenáct hodin večer, samotný přenos začne v půl druhé ráno. Mezitím nočním sovám promítne film Doktor smrt s Al Pacinem. Na hollywoodský kopec diváky zavede také olomoucký biograf Metropol, jehož program začne už v osm hodin večer, nebo multikino Europa Cinemas v Banské Bystrici. Zájemci o vstup na galapromítání se musejí zaregistrovat na stránkách filmového webu CSFD.cz.

EBC promo