Jaké byly nejlepší momenty z Harry Potter 20th Anniversary?

 

Hledá se Harry Potter 

Režisér Chris Columbus, který se postaral o první dva snímky z čarodějnické série, nemohl dlouho najít někoho, kdo by dokonale ztvárnil jeho představu mladého kouzelníka s jizvou na čele. Poté však viděl minisérii BBC David Copperfield na motivy knihy Charlese Dickense, ve které debutoval mladý Daniel Radcliffe a měl okamžitě jasno. Nebylo však lehké ho získat, protože jeho rodiče nechtěli, aby se v tak mladém věku upsal k sedmi filmům. Zvláště proto, že se natáčelo i Americe. Avšak dnes jistě nelitují!  

Láska mezi rivaly 

Herečka Emma Watson konečně naplno přiznala to, o čem se již dlouho spekulovalo. Byla zamilovaná do Toma Feltona, který hrál úhlavní nemesis Harrymu Potterovi - Draca Malfoye. Svou lásku si prý uvědomila na jedné hodině během natáčení, kdy měli žáci nakreslit boha. On prý odevzdal obrázek holky s baseballovou čepicí na skateboardu. Od té doby prý vyhlížela každý den jeho jméno na call sheatu. Ovšem nic se mezi nimi nikdy nestalo, protože on byl o tři roky starší. Avšak přiznal, že pro ni měl také slabost.

Opravdický fénix 

Richard Harris, který hrál Brumbála, měl za to, že rekvizita, jež představovala jeho mazlíčka fénixe byl opravdický pták. Skvěl prý reagoval a stále se pohyboval, a to ho zmátlo. Chris Columbus, který vyprávěl tuto historky však neuvedl, jestli kdy zjistil, že šlo pouze i výtvor šikovných rekvizitářů... 

 

 

Kniha nad zlato 

Mnoho herců, kteří si ve filmové sérii zahráli, byli fanoušky knih o Harry Potterovi ještě předtím, než se mohli na magickém světě podílet osobně. Emma Watson například uvedla, že jimi byla doslova posedlá, když je její otec četl jí i jejímu bratrovi. Režisér Crich Columbus se jim však úspěšně vyhýbal, i když ho několikrát přesvědčovala jeho dcera, aby si je přečetl. Nakonec to však udělal a prý okamžitě viděl v hlavě vizi celého filmu. Dokonce odjel do Skotska, kde ji ihned probral s J. K. Rowlingovou.  

A vy jste kdo? 

Tom Felton vyprávěl, že mladí herci si vůbec neuvědomovali, že jsou obklopeni naprostou smetánkou britské herecké scény. Dokonce si prý chvíli myslel, že Richard Harris alias Brumbál je místní tour guide. Colombus doplnil, že většina dětí si rozhodně neuvědomovala, s kým se na plátně objeví a také zmínil, že ukočírovat je, bylo někdy velmi náročné. Dokonce i ti neslavnější dospělí mezi slavnými se rádi podíleli na různých “lumpárnách”. Tedy takto vzpomíná na natáčení Emma Watson... Daniel Radclife poté přiznává, že první herec, ze kterého měl opravdu respekt a u kterého si plně uvědomoval jeho kvality, byl až Gary Oldman, když se objevil ve třetím díle jako Sirius Black.  

Bellatrix + Harry = VSL 

A to nejlepší nakonec? Věděli jste, že Daniel Radcliffe byl prakticky zamilovaný do Heleny Bonham Carter? Ta ho dokonce ve speciálu donutila, aby přečet “milostný dopis”, který jí napsal. “Milá HBC, bylo mi potěšením být tvým hereckým kolegou i podtáckem, v tom smyslu, že jsem ti vždy držel kafe. Ale miluji tě a přál bych si, abych se byl narodil o deset let dříve. To bych možná býval měl šanci. Hodně lásky a díky, že jsi tak cool.” 

Mohlo by se vám líbit

Když přichází apokalypsa, k zemi hleď!

Když se blíží k zemi kometa o průměru 5 - 10 kilometrů jako předzvěst konce světa, nesmí u toho chybět Leonardo DiCaprion, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchet, Timothée Chalamet, Jonah Hill, Ariana Grande a mnoho dalších hvězd, které z tohoto budoucího netflixového trháku udělají emocionální jízdu! Nenechte si premiéru filmu Don't Look Up (K zemi hleď!) ujít 24. prosince!
elle.cz