Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na večeři:

Nově otevřená restaurace ve smíchovském sousedství River`s smokelab slibuje svým návštěvníkům originální, kouřem provoněné menu, které pojí experimentální moderní gastronomii s českou klasikou, a krom (pro BBQ typických) žebírek nabízí také například smoukovaný celer, kachnu nebo tomatovou polévku. Profesionální tým s letitými zkušenostmi povede vůbec poprvé kuchař Lukáš Loukotka, který byl dlouhá léta pravou rukou Michala Šorfa, šéfkuchaře sesterské restaurace Garden’s. Jídlo si můžete pohodlně vychutnat v moderním interiéru nebo si jej v letních měsících můžete objednat na zahrádku s výhledem na řeku.

Kde: Janáčkovo nábřeží 1, Praha 5

Kdy: otevřeno úterý - sobota, 12:00 - 23:00

River`s

 

Kam na výstavu:

Kdyby městské zvířectvo mohlo odpovědět na otázku, jak se jim v Ostravě žije, co bychom se dozvěděli? A co kdyby provozovalo vlastní zpravodajství? Galerie PLATO v Ostravě představuje novou mezinárodní výstavu s názvem Uprchlá, našel skrýš, stále uniká s podtitulem Zvířecí zpravodajství, kde zvířata zaujímají roli rovnoprávných obyvatel města. Tato výstava, která se otevírá téměř přesně po roce od zahájení činnosti galerie v rekonstruovaných městských jatkách, se snaží představit, jak by to bylo, žít se zvířaty s respektem a bez obav. Návštěvníci budou povzbuzováni k tomu, aby opustili lidskou optiku a vnímali výstavu z perspektivy zvířat a k interakci s ní, včetně tvorby vlastních reportáží.  „Představujeme si galerii jako jednu velkou zvířecí redakci, ve které se vedle sebe odehrávají výstavy, reportáže a formáty sdíleného poznávání a práce. Jednotlivé příspěvky a pátrání se kříží, a přinášejí tak plastický a mnohoznačný obraz o zvířecích aktérech a aktérkách,“ říkají autorky konceptu Eva Koťátková a Edith Jeřábková. Koťátková má v projektu hned trojí zastoupení, je autorkou architektury, kurátorkou a vystavující umělkyní.

Kde: PLATO, Porážková 26, Ostrava

Kdy: 12. října 2023 - 10. března 2024

Galerie PLATO

 

Kam do divadla (trochu jinak):

Tento tip míří na ty z vás, kteří si neustále slibují večer věnovaný kultuře a divadlu, ale nenacházejí na něj čas. Na začátek podzimu online platforma Dramox.cz představuje několik diváckých hitů, které jste v divadle možná nestihli. Korespondence V+W, která byla diváckým trhákem v Divadle Na Zábradlí, nyní může být sledována online. Tato silná inscenace pojednává o životě Jiřího Voskovce a Jana Wericha, o jejich přátelství, tvorbě a svobodě v obtížných dobách. Dále se na platformě můžete těšit na dojemné představení 4000 dnů s Hanou Maciuchovou v hlavní roli, které vypráví příběh matky a syna, kteří se po 11 letech setkávají a vzpomínají na minulost. Novinky zahrnují i slovenská divadelní díla, včetně představení o divadelníkovi Jánu Borodáčovi a pohybově-vizuální podívanou Untitled od slovenské performérky Slávy Daubnerové, inspirovanou dílem fotografky Francescy Woodmanové, která se proslavila černobílými snímky žen.

Kde: Dramox.cz

Kdy: kdykoli

Dobré ráno, dobrou chuť. Kam v Praze zajít na brunch?

elle.cz

Kam na výstavu:

Po třiceti letech se umělci z umělecké skupiny Měkkohlaví, kteří vznikli v Plzni na sklonku roku 1988, spojili a představují svou společnou výstavu v pražské SmetanaQ Gallery. Tato výstava nás vrací do osmdesátých let a představuje konceptuální tvorbu Měkkohlavých, která byla charakteristická nadsázkou, ironií a podvratným humorem. Jejich díla reflektovala přírodu a umělci se vyjadřovali skrze různá média, včetně fotografie, malby, typografie, poezie a hudby. Tato výstava nám umožní nahlédnout do tvorby členů skupiny, kteří díky své osobitosti a individualitě zaujali významné místo v mezinárodní výtvarné scéně. Výstava představí díla umělců jako je Karel Adamus, Martin Klimeš, Petr Kvíčala, Jiří Valoch a další.

Kde: SmetanaQ Gallery, Praha

Kdy: do 26. listopadu 2023

Měkkohlaví

 

Kam na módní přehlídku:

Projekt Fashion Event Dotek, který realizuje studentská komunita Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se chystá na svůj dvanáctý ročník. Po uplynulých letech, kdy odhalil projekt své Kořeny a objevil svou Identitu, se nyní věnuje nové výzvě – Metamorfóze. Tato iniciativa spojuje svět módy s dobročinností, kdy každý rok spolupracuje s nadějnými studenty, kteří připraví módní přehlídku zakončenou aukcí na podporu organizací bojujících proti rakovině prsu u žen. Letos podruhé vyhlašuje Open Call, který je otevřen pro studenty středních a vysokých škol z celé Evropy specializující se na módní tvorbu. To vše se bude konat v rámci bohatého doprovodného programu, zakončeného slavnostním galavečerem s módní přehlídkou.

Kde: Zlín

Kdy: 23. března 2024

Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných