Dobré ráno, dobrou chuť. Kam v Praze zajít na brunch?

Four Seasons

Hotel Four Seasons nabízí ve svých prostorách vedle impozantního ubytování a špičkových služeb místního spa i gastronomické zážitky, které si můžete vychutnat nejen jako hoteloví hosté v restauraci CottoCrudo. Vychutnat si zde můžete lahůdky kontinentálního či amerického bufetu, ale i speciality šéfkuchaře v podobě klasických snídaňových chodů s twistem. Takový brunch se pak může stát velice luxusním zážitkem...

Mistral Café

Pokud však máte chuť na obyčejná, leč jedna z nejlepších vajec Benedikt v Praze, zamiřte do Mistralu. Stálice na pražské gastronomické scéně před měsíci pozměnila koncept a v rámci toho servíruje brunch po celý den. A tak, ať už odbila devátá ranní či jsou čtyři odpoledne, zde si přijdete na své. Zeptejte se také na snídaňový burger, obzvláště v případě, že sem vaše kroky směřují po dlouhé noci...

 

Mistral Cafe

 

Cafe Savoy

Jistě, tento výběr vás zřejmě nijak nepřekvapí. Jenomže není nic lepšího než sobotní dopoledne, Savoy plný návštěvníků a tři vejce do skla na stole. Ke štěstí už vám tu může chybět jen doobjednat si sklenku mimosy. Můžete si zde vychutnat nejen vejce na různé způsoby, ale i kombinovaná menu francouzské, americké, kontinentální nebo Savoy snídaně.

Bistro 8 Vinohrady

Další kavárnou, která je na scéně stálicí, ale pokaždé nás překvapí selekcí snídaní, je Bistro 8. Druhá, o něco mladší pobočka letenského bistra ve Veverkově, se nachází jen pár kroků od Náměstí Jiřího z Poděbrad a Žižkovské věže. V epicentru vinohradských kaváren se neodmyslitelně zabydlela. A když se váš ranní brunch protáhne do času oběda, jistě oceníte pečlivě laděná meníčka.

5 novoročních předsevzetí, která dokážete opravdu splnit

elle.cz

Hotel Maximilian

Hotel v uličkách centra Prahy v sobě ukrývá útulnou ráno kavárnu a večer vinárnu. Brasserie Maximilian nabízí snídaňové speciality z lokálních surovin, které byly pečlivě vybírány, aby zprostředkovaly lahodný gastronomický zážitek. A ano, také tu mají Benedikty!

 

Tipy na další taková místa najdete na straně 116 v tištěném vydání lednové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.