Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na festival:

Právě probíhá multižánrový fest1val v Dolních Vítkovicích, který propojuje světy filmu, designu, architektury a módy prostřednictvím tří oborových sekcí: IFFO (International Film Festival Ostrava) – filmový festival představující předpremiéry a premiéry české a slovenské kinematografie, UNOS – multidisciplinární prezentaci v oblasti textilu, skla, keramiky, grafiky, objektů, fotografie, a PULSE – dlouhodobý projekt zaměřený na propojení kreativního regionu střední Evropy v oblasti architektury, urbanismu, interiérového designu a produktového designu. Fest1val nabízí prostor pro osobní i intelektuální růst, a hostí osobnosti české i zahraniční tvorby v rámci promítání filmů, módních prezentací a designových instalací. Jsme rádi, že jsme tuto významnou kulturní událost s mezinárodním přesahem mohli uspořádat právě v Ostravě. Přijďte se všichni podívat!“ zve ředitelka fest1valu Nikola Tošenovská.

Kde: Dolní Vítkovice, Ruská 2993, 703 00 Ostrava 3

Kdy: od 30. 4. do 5. 5. 2024

Multižánrový fest1val v Ostravě

 

Kam na představení:

Cirk La Putyka oslavuje patnácté výročí premiérou představení Okamžik. S více než třiceti pěti účinkujícími v režii Maksima Komara, tento velkolepý projekt navazuje na úspěchy předchozích inscenací souboru. Okamžik slibuje divákům nejen špičkové cirkusové umění, ale i nové prvky, které doposud ve vystoupeních Cirk La Putyka nebyly k vidění. Režisér Maksim Komaro se snaží přenést celou historii souboru do této „okamžikové“ podívané, která spojuje minulost, přítomnost a budoucnost cirkusového umění. „Věřím, že diváci zažijí překvapení, údiv a pocity zázraku. Uvidí, že cirkus má stále co nového nabídnout. Také doufám, že opustí šapitó s povznášejícími dojmy. Že může existovat trocha magie a kouzel všude okolo nás,” říká Komaro, který se souborem Cirk La Putyka zkouší od roku 2010. Vstupenky jsou k dispozici na webu souboru nebo v síti GoOut.cz.

Kde: v šapitó Azyl78, Výstaviště 67, 170 00 Praha 7-Bubeneč

Kdy: od 2. května do 25. května 2024

představení Okamžik

 

Kam na show:

Nejbarevnější událost roku je tu! Na Tattoo Convention Prague uvidíte více než 170 tatérů z celého světa a zvolí se Miss Tattoo 2024. Na podiu se odehraje bohatý program včetně módní přehlídky nebo bondage show. Pro ty, které zajímá svět tetování, nabídne program i několik přednášek a workshopů právě na toto téma. Nebude chybět ani tombola a vegan-friendly food zóna s dobrou kávou a drinky. Nicméně hlavním gró akce je vybrat ty nejlepší tatéry a předat jim ocenění, které má ve světě tetování hodnotu, neboť Tattoo Convention Prague je jedinou oficiální mezinárodní soutěží.

Kde: Malá sportovní hala, Za Elektrárnou 170 00, 170 00 Praha 7-Bubeneč

Kdy: 17. až 19. května 2024

Tattoo Convention Prague

 

Kam za designem:

Jste-li milovníkem interiérového designu, pak pro vás máme must-see tip. V nové budově BLOCK Karlín otevřelo interiérové studio arkhe concept store a showroom arkhe.SPACE. „Interiér arkhe.SPACE jsme pojali, jako by to byl náš velký byt. Ve funkčně rozdělených zónách se člověk snadno inspiruje, ať už hledá řešení pro obývací pokoj, kuchyň, nebo pracovnu,“ vysvětluje jednatel studia a architekt Ján Antal. Nový showroom má sloužit jako vizuální reprezentace podstaty arkhe. Kromě zavedených značek architekti vybírali i z řad oblíbených jmen z místní designové scény. V showroomu navíc můžete kromě načerpání inspirace uspořádat i firemní event.

Kde: arkhe.SPACE, Rohanské nábřeží 717/4, 186 00 Praha 8

arkhe.SPACE

 

Kam na výstavu:

JSP Art Gallery představuje Guns and Roses, historicky první společnou výstavu dvou výrazných dam současného českého umění, která je provokativním spojením dvou zdánlivě odlišných světů: světa mytologie, lovu a smrti se světem tváří a životů konkrétních osob. Mytologické postavy Pauliny Skavove jsou smyslně, sofistikovaně a jemně ironizujícím způsobem propojené s erotickými aspekty lovectví, „ptačí“ garderoby či s ženskými trofejemi a vtahují recipienta do tajemného světa na hranici života a smrti. Skavova své postavy i přes velmi detailní technickou konkrétnost idealizuje, jako by se snažila narušit neviditelnou hranici mezi světem lidí a zvířat a světem mytologických entit. Oproti uměleckému způsobu nazíraní prezentovaných výjevů v díle Pauliny Skavove je přístup Ivany Štenclové intimnější, více „stydlivý“. Její postavy se tak stávají nesmrtelnými společně se svými malými životními příběhy. Štenclová ve svém díle až mystickým způsobem vytváří celou řadu relací s osobami jí blízkými i vzdálenými, jež společně s ní vytvářejí zvláštní, „v čase uzavřenou“ rodinu.

Kde: Lázeňská 287/4, Praha 1 – Malá Strana

Kdy: do 7. června 2024

výstava Guns and Roses

Zdroj: archiv zmíněných