REKLAMA
REKLAMA

Kam v létě za kulturou? Do galerie!

Letní prázdniny jsou už téměř v polovině a vy jste stále nestihli žádný kulturní program? Kino pro jednou vynechejte, jde se na výstavu! Konkrétně v Praze jich je otevřených (a skvělých) hned několik. Navštívili jsme je všechny a výběr zúžili na to nejzajímavější. Stihnete je všechny do září?

 

Museum Kampa – Alfons Mucha a Pasta Oner: Elusive fusion

Jak to asi dopadne, když se vedle monumentálních děl jednoho z našich nejznámějších malířů Alfonse Muchy postaví současné ilustrace a grafiky Pasty Onera? Už jen ta představa je natolik zajímavá, že vás jistě přiměje zavítat do prostor muzea Kampa. Umělci odlišných generací zde vystavují díla, která mají podobné téma, podle kterých je výstava rozdělena na okruhy - femme fatale, smysly nebo průniky.

 

Galerie Mánes - The World of Banksy

Pokud si stejně jako většina lidí, kteří projdou kolem galerie Mánes, myslíte, že originální díla světoznámého sprejera jsou k vidění v Praze, pak se mýlíte. I přes to, že se nejedná o originály, ale velmi zdařilé repliky, byste toto místo neměli minout. Kde jinde máte možnost zhlédnout grafiky, které jsou jinak rozprostřené po celém světě?

 

NG Schwarzenberský palác - Staří mistři

Rozšiřte si obzory nejvýznamnějšími díly ze sbírky starého umění Národní galerie Praha. Najdete zde monumentální oltářní obrazy, intimní portréty nebo lovecká zátiší od světových malířů Hanse von Aachena, Petra Brandla, Matyáše Bernarda Brauna, Lucase Cranacha, Adriaena de Vries nebo Albrechta Dürera. Navíc v nové dramaturgii dokonale zasazené do architektury Schwarzenberského paláce.

 

Galerie Rudolfinum - Michaël Borremans The Duck

Pro náročnější máme tip na výstavu v Galerii Rudolfinum. The Duck představuje třicet děl napříč tvorbou belgického umělce Michaëla Borremanse, který si vydobyl výrazné postavení na mezinárodní scéně především svým inovativním přístupem k malbě. Portréty v klasické formě nečekejte, osoby na nich jsou totiž zobrazené ležící na zemi, což si může každý vyložit po svém. Mrtvý nebo spící? Galerii Rudolfinum umělec propůjčil i své tři nejnovější obrazy, které vytvořil na podzim. Exkluzivně pro nás. Výstava končí už 26.7.

 

issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA