Kate Moss by Mario Testino: Šperk do vaší knihovny

„Mezi parfémem a kolínskou je jeden rozdíl – zatímco kolínské musíte použít hodně, protože její vůně uvadá, pouhá kapka parfému na vás vydrží celou noc. A Kate je jako parfém, trvá dál a dál a dál,“ řekl před dvaceti lety o fenomenální modelce a módní ikoně Mario Testino. Původem peruánský módní fotograf, jehož práce přesahují módní obzor, zůstal Kate v patách následující dvě desetiletí a její metamorfózy zvěčnil v několika stovkách fotografií. Z nich vytřídil ty nejpůsobivější a vydal je v objemné bibli nazvané Kate Moss by Mario Testino.

Publikace mapuje dvě dekády jejich výjimečné spolupráce, je však také intimním vhledem do životů a myslí dvou velmi blízkých přátel. Kromě stovky černobílých a barevných glamour fotografií tak obsahuje množství dříve neuveřejněných soukromých snímků.

Knihu Kate Moss by Mario Testino koupíte na stránkách Slovartu za 1429 (měkká vazba) nebo za 9900 korun (očíslovaná a podepsaná kopie v pevné vazbě). Ukázky knihy si můžete prohlédnout na webu nakladatelství Taschen.

EBC promo