Nový Louskáček, nový pohled na klasiku. Jeho pojetí o Vánocích okouzlí

Oživení klasiky

Louskáček, považovaný za nejslavnější vánoční balet, se v novém provedení stává hrou s tempem. Zatímco pohádka o Klárce a Myším králi zůstává jádrem příběhu, překonává se tradiční baletní forma a nahrazuje ji současný tanec, výtvarné divadlo, akrobacie a prvky nového cirkusu. Burkiewiczová se nebojí hrát si s tempem a způsobem vyprávění, což vytváří pestrý mozaikovitý zážitek. Cílem představení je vytvořit zážitek plný zázraků a neomezené fantazie. Všichni diváci se stanou součástí příběhu v rámci komorní scény s omezenou kapacitou.

Z nadějné sportovkyně hvězdou pornografie: Příběh Andrey Absolonové

elle.cz

Bude to dobré. Zn.: Jana Burkiewiczová

Jana Burkiewiczová, absolventka pražské HAMU a režisérka Louskáčka, je proslulá fúzí různých divadelních žánrů, jako je balet, street dance a akrobacie. Neomezuje se pouze na divadelní produkce, ale rozšiřuje svůj talent i do světa módy a designu. Pracovala na významných společenských událostech, jako jsou finále Schwarzkopf Elite Model Look, Ples v Opeře v Bratislavě, módní událost Rethink your style by Perwoll & Syoss, zahájení, vyhlášení a eventy na Designbloku a Ceny Czech Grand Design. Její choreografie, výrazné působivými obrazy, využívají prostředky současného divadla, jako je původní hudba, scénografie, světla a projekce. Jana Burkiewiczová se věnuje i vlastní tvorbě, kde se nebojí překračovat hranice tradičních divadelních žánrů směrem k původnímu dramatickému tvaru. Její rukopis, podpořený spoluprací s přední českou designérskou špičkou, přináší do divadla výrazné soudobé téma s důrazem na specifické pohybové postupy a výtvarné pojetí.Ve chvíli, kdy mě nějaké téma zajímá opravdu hodně, nebo mě trápí, tak zpracovat ho je můj způsob, jak se s ním poprat, jak se o něm dozvědět více, jak najít nějaké východisko. Ve svých představeních se ale nesnažím najít odpovědi, spíše kladu otázky. Je to můj způsob, jak rozumět světu.“ vysvětluje Jana.

Jana Burkiewiczová: Ve svých představeních kladu otázky

elle.cz

Kreativní tým za představením

Jana Burkiewiczová tvoří tým s renomovaným scénografem a kostýmním návrhářem Markem Cpinem. Hudbu k představení komponuje Jiří Konvalinka, držitel nominace na Českého lva za hudbu k filmu Domestik. Titulní roli ztvární talentovaná Barbora Bočková, která nás provede celým představením. Diváci se mohou také těšit na živý komorní orchestr, spolupracující s Českou filharmonií. Produkce představení Louskáček nese pečeť souboru BURKICOM, který v roce 2015 založila Jana Burkiewiczová. Jejich dosavadní tvorba, včetně představení Ostrov!, byla oceněna nominacemi a uznáním kritiky. Na letošním festivalu Colours of Ostrava bylo představení Ostrov! vyhlášeno 5. nejlepším projektem. Celý tým vytvořil v představení Louskáček prostor pro diváky, kde se mohou ponořit do pohádky a zažít ji tak, jak ji ještě nikdy předtím nezažili. Máte se na co těšit!

Termíny představení v La Fabrika:

  • 28.12. v 18:00 - Premiéra (lístky lze nyní zakoupit na labrika.cz)
  • 29.12. 2023 v 15:00 a 18:00 - Lístky lze nyní zakoupit na labrika.cz
  • 30.12. v 18:00
  • 8.1.24 v 18:00
  • 9.1.24 v 18:00

Variace přichází. Které filmy si nenechat ujít?

elle.cz