Od nás pro vás: tipy na víkend

Výlet: Pražské Benátky

Zaplujte do námořnických mokasínů a zasalutujte sluníčku ze stylové celodřevěné lodi, kterou na Vltavu posílá První Všeobecná Člunovací Společnost. Během vyhlídkové plavby obkroužíte historické centrum metropole, říční proud vás prožene kanálem Čertovka, Staroměstským jezem i místy s jedinečným výhledem na pražská panoramata. Společnost vám přitom bude dělat vtipy hýřící lodivod a posádka uniformovaných námořníků. Bárky vyplouvají už od půl jedenácté dopoledne, poslední šanci nějakou chytit máte v sedm hodin večer. Třičtvrtěhodina v celodřevěné lodi vyjde dospělého na 290 korun, v ceně lodního lístku je i občerstvení.

Výstava: Móda zblízka

V pražské galerii The Chemistry si v sobotu můžete osahat tvorbu mladých návrhářů, kterým tradiční přehlídka přijde příliš neosobní. Směrem k lidem se chtějí ODRAZit čtyři módní tvůrci: Hana Frišonsová, Barbora Zelníčková tvořící pod značkou Paloma Braun, Kristýna Javůrková alias JAKOBY a duo Vítězslav Šichtar & Nina Bestiolina, jejichž výtvory nesou značku Kikimora. Prodejní výstava potrvá jen jeden den, a to od jedenácti dopoledne do deseti večer.

Tip: Ve stejných prostorách se do neděle zdrží výstava Next Targets, která objevuje nastupující výtvarné talenty a příští terče milovníků umění.

Sport: Ostrov císařské zábavy

Na smíchovské Císařské louce vyroste prvního dubna ráj příznivců sportu a venkovní zábavy. Na své si přijdou fanouškové lukostřelby, plážového volejbalu, kroketu, lezení či nohejbalu, své místo má v areálu i pétanque, střílení ze vzduchovky a pokerový stůl. Nabrat zpět vydanou energii je možné u venkovního grilu místní restaurace nebo u táborového ohniště.

Tip: Centrem Prahy bude o víkendu probíhat konvoj běžců. Ačkoli registrace na Hervis 1/2Maraton už skončily, nikdo vám nebude bránit, když se za závodníky rozběhnete také. Vybíhá se v poledne od Rudolfina, trasa je dlouhá něco přes jedenadvacet kilometrů.

EBC promo