Od nás pro vás: tipy na víkend

Balet: Frida maluje tancem

Jeviště Moravského divadla v Olomouci dnes večer přetančí slavná mexická malířka s výjimečným uměleckým cítěním a mimořádně pohnutými osudy. Temperamentní Fridu stíhala jedna bolest za druhou, každé neštěstí však dokázala překonat mimořádnou životní silou. Moderní taneční představení přibližující malířčin bouřlivý život i fatální lásku k manželovi Diegu Riverovi zrežíroval Robert Balogh, do vášnivé umělkyně se převtělí Andrea Hrbková.

Gurmán: Vítězné farmářské trhy

Pražský Kulaťák v sobotu obsadí pěstitelé, zahradníci, farmáři a květináři z celé republiky. Vracet se budou každý víkend až do konce října a na svých stáncích nabídnou chutné jarní bylinky, čerstvé ovoce, křupavou zeleninu a voňavé květiny. Trhy se na Vítězném náměstí otevírají už v osm hodin ráno, košíky si můžete plnit až do druhé odpoledne. Více na http://www.farmarske-trhy.cz/

Výstava: Umění pro Japonsko

Palác Kinských na Staroměstském náměstí se v neděli otevře všem, kteří se chtějí pokochat uměním starého světa a zároveň pomoct dobré věci. Od deseti do šesti hodin večer vás v něm přivítá celkem dvacet sálů plných skvostů ze starověké Asie. Zájemci si budou moci nechat od přítomných odborníků přiblížit japonskou hudbu či bojová umění, ve druhém patře se pak pod vedením zkušených kaligrafů mohou pustit do napsání osobního vzkazu obyvatelům postiženým katastrofou. Právě k nim výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje.

EBC promo