REKLAMA

Od nás pro vás: Víkendové tipy

REKLAMA

Výstava: Mýtus a metamorfóza

Vůbec poprvé v Česku – a hned v rodném Liberci – vystavuje malíř Markus Lüpertz. Dnes sedmdesátiletý umělec, který musel v rámci poválečných odsunů odejít do Německa, patří mezi nejpopulárnější a nejprovokativnější žijící umělce. Tvrdí o sobě, že je geniální, protože „stát se géniem je jediná možnost, jak být šílený, a přitom se nepřipravit o své nároky a občanská práva“. Proslavil se vynálezem takzvané dithyrambické malby, v níž starořeckou píseň oslavující boha Dionýsa přenesl do figurativní malby. Jeho mytologické postavy se s realitou potkávají v Liberci v Oblastní galerii.

Kdy: do 4. září
Kde: Oblastní galerie v Liberci, U Tiskárny 1, Liberec V
Za kolik: 50 korun

Vážně: Hudební festival v Českém Krumlově

Kulatý dvacátý ročník prestižní hudební přehlídky přivede i letos do malebného jihočeského města světové špičky klasické hudby. Návštěvníci se mohou těšit na tenoristy Plácida Dominga či Josého Curu, dnešní večer pak bude patřit vášnivému tangu. V Pivovarské zahradě se během zítřejšího Slovenského večera představí hudba i gastronomie našich sousedů, chybět na něm nebude Miro Žbirka ani tradiční gurmánské delikatesy.

Kdy: do 20. srpna
Kde: na různých místech v Českém Krumlově (Otáčivé hlediště, Pivovarská zahrada, Městské parkoviště P2, Maškarní sál a Zámecká jízdárna)
Za kolik: ceny míst se liší podle vystoupení, lístky lze zarezervovat v síti Ticketstream

Nevážně: Open Air Festival

Kdo dává přednost elektronickým beatům, ať zamíří k Panenskému Týnci poblíž Loun. Na tamějším letišti opět vyroste malý hudební stát, který na tento týden zabydleli čeští i světoví interpreti. Dnes ještě stihnete Tatabojs a o půlnoci slavné Chemical Brothers, zítra vám zahrají Interpol, Good Charlotte i kluci z Nightwork.

Kdy: do 13. srpna
Kde: Letiště Panenský Týnec
Za kolik: vstupenka vás přijde na 1090 korun

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA