Princ z Persie

Režisér Mike Newell si diváky získal Úsměvem Mony Lisy či snímky Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo Harry Potter a Ohnivý pohár. Letos se na filmovém plátně rozhodl vzkřísit prince z Persie, hrdinu jedné z nejslavnějších videoher, jejíž první díl vyšel před dvaceti lety.

Dobrodružným fantasy snímkem Princ z Persie: Písky času se pokusil rozseknout prokletí adaptací počítačových her, z nichž žádná zatím u diváků neslavila přílišný úspěch.

Newell vsadil na honosné kulisy starověké Persie, příběh nabitý akcí a hvězdné obsazení. Sympatický pár složený z prince Dastana (Jake Gyllenhaal) a tajemné princezny Taminy (Gemma Arterton) musí zabránit temným silám, aby se dostaly k mocné zbrani, jež dokáže vracet čas. O její ukořistění stojí padouši v podání hereckých velikánů Alfreda Moliny a Bena Kingsleyho.

Jake Gyllenhaal přeskakuje překážky stejně akrobaticky jako hrdina původní plošinovky, krásná Gemma Arterton ze Souboje Titánů či Tamary Drewe pak vedle něj zazáří v přepychových kostýmech ručně vyšívaných zlatou nití.