Studio Ypsilon opět nahlédne do jejího života

Vtipně schizofrenní inscenace režiséra Jana Schmida se v programu schovává pod dlouhým názvem Z jejího života aneb Kabaret průvan čili Buduj vlast, posílíš mír, Arnolde! V repertoáru Ypsilonky se hřála od roku 2008, nyní se po dvanáctiměsíční pauze vrací zpět na její jeviště.

Představení je one-woman show Jany Synkové, která na scéně obratně střídá všechny položky z rejstříku hereckých výrazů. Na scéně ztělesňuje paní Dnešní, stárnoucí a mírně zapšklou kabaretní umělkyni, která vzpomíná na radosti a hříchy svého mládí. Tak ji dostihuje slečna Včerejší v podání Renaty Rychlé a vtahuje hrdinku zpět do padesátých a šedesátých let, kdy byla naivní svazačkou v modré košili a budovatelskou písní na rtech. Bohatší o zkušenosti pozdějších dekád porovnává své někdejší sny se současnou realitou a zjišťuje, že lidská blbost společnost provázela včera a provází i dnes.

Herecké obsazení zpestřuje slavný dechovkář Josef Zíma, který v představení hraje sebe samého – dobový symbol a někdejší hrdinčin idol.

Výjevy Z jejího života se začínají hrát dnes v půl osmé večer, další reprízy jsou naplánované na čtvrtek 21. dubna a úterý 17. května. Lístky koupíte na pokladně divadla, rezervovat je lze na jeho stránkách.

EBC promo