Ty doposud nejlepší i ty nejočekávanější filmy Emmy Corrin

Milenec lady Chatterleyové

Naší srdcovkou je Milenec lady Chatterleyové, který je ke zkouknutí na Netflixu. Od vydání v té době skandální předlohy sice už uplynulo bezmála sto let, ale tenhle příběh vás chytne i dnes. Emma tu hraje osamělou Connie, která se stará o manžela ochrnutého od pasu dolů. Lord Chatterley jí dá najevo, že přivře oči nad nevěrou, hlavně když z ní vzejde dědic. Volnomyšlenkářka Connie se ale zachová jinak, než by si pan choť představoval – místo aby sáhla po „vhodném“ milenci z řad aristokracie, podlehne přitažlivosti hajného z jejich panství. Nebudeme víc spoilerovat, ale slibujeme spoustu explicitních sexuálních scén (Bridgerton hadr!), které jsou ovšem natočené velmi citlivě, zápletku, která vás přiměje přemýšlet o pokrytectví a jeho různých formách ještě dlouho po závěrečných titulcích, a hlavně nesmírně silnou love story.

Mohlo by se vám líbit

Milenec lady Chatterleyové, Emily v Paříži i obávaný Troll: Ty nejlepší filmové prosincové novinky

Emily se vrací do Paříže, protože jak se říká, do třetice všeho dobrého. Adam Driver se se svou rodinou potýká s problémy všedního života a Daniel Craig se snaží odhalit další detektivní záhadu. Co vše se ve světě filmu v prosinci odehraje? Redakce ELLE vybírá snímky, které přidává na svůj Movie List. Prosíme, po pracovní době nerušit! Jsme totiž zaneprázdněni sledováním těch nejočekávanějších filmových novinek.
elle.cz

Můj policista

Jestli už víte, co má Emma společného s Harrym Stylesem v soukromí, teď zjistíte, jak se seznámili: při natáčení filmu Můj policista. Corrin v něm hraje Marion, která je s manželem Tomem už v důchodu. Ubytuje u nich v domě Patricka, jejich společného kamaráda z mládí, který se o sebe po mrtvici nedokáže sám postarat. Tom s tím nesouhlasí, a brzy se dozvíme proč – když Patrick přijede, rozehraje se ve vzpomínkách všech tří aktérů příběh o tom, jak se na konci 50. let potkali – Marion jako učitelka, Tom (toho „zamlada“ hraje právě Harry Styles) jako policista a Patrick jako kurátor v muzeu. Zase zakázaná láska, ale úplně jinak – a opět zahraná skvěle. Lily James nejspíš dost lituje, že roli Marion Emmě přenechala a z projektu odešla. A bonusová rada: Připravte si radši celé balení kapesníků.

Koruna

Seriál Koruna (The Crown; všech 5 sezon najdete na Netflixu) o nedávné historii britské královské rodiny zaujal nejen zapřisáhlé royalisty, a nejsledovanější byly poslední dvě řady – ta čtvrtá díky Emmě Corrin. Tedy přesněji princezně Dianě, kterou v seriálu představoval*a. Emma Corrin Lady Di z 80. let vystřihl*a tak, že za to získal*a prestižní ceny a zvedla se  vlna nevole, když postavu převzala Elizabeth Debicki (ne že by s Corrin tvůrci nebyli spokojení, naopak!, ale všechny členy vládnoucího klanu hrajou v různých etapách života příslušně staří herci, a Elizabeth je navíc taky výborná). Už jen na pohled je Emma v blond paruce – krátkému mikádu, které princezna tehdy nosila – téměř k nerozeznání, ale dejte si alespoň pár dílů, uvidíte, že se do Diany dokázal*a skutečně vcítit, a ta škála emocí, kterou v seriálu naprosto autenticky ukazuje, je prostě ohromná.

Mohlo by se vám líbit

Seriál Koruna: Pátá série bude bouřlivá a silně návyková

Fanoušci seriálu Koruna už odpočítávají dny. 9. listopadu se konečně dočkají premiéry 5. řady veleúspěšného seriálu platformy Netflix a i tentokrát se bude jednat o podívanou vyvolávající závislost. Příznivci královské rodiny budou v této sérii hltat podrobnosti o manželství a rozvodu Charlese a Diany a také její smrti. A získají odpověď na nejpalčivější otázku, kdo bude hrát Dianu a její syny Williama a Harryho.
elle.cz

Deadpool 3

Všechny tři zmíněné počiny Emmy Corrin byly špičkové, a tak už jsme zvědaví, jak zvládne plavat v úplně jiných hereckých vodách. Příští rok totiž do kin (a nejspíš na Disney+) půjde snímek Deadpool 3, natáčet se začne teď v květnu. Jasně že se těšíme na Hugha Jackmana, který se vrací jako Wolverine, a samozřejmě milujeme Wadea Wilsona aka Deadpoola, jeho představitele Ryana Reynoldse i zcela nehrdinovský slovník a hlášky, díky nimž je série mládeži nepřístupná. Se stejným zájmem ale čekáme na to, jak se s rolí hlavní záporačky, proti které se Deadpool s Wolverinem spojí, představí Emma Corrin. Že dramata s tklivou hudbou umí skvěle, už je jasné, ale tohle bude něco úplně jiného.

Nosferatu

A ještě jeden teaser na závěr – Emma Corrin se objeví i v upířím filmu Nosferatu, který se právě začíná točit na různých lokacích po Evropě.Transylvánského hraběte (ehm, ne, není to Dracula; tenhle se jmenuje Orlok – od té doby, co režisér F. W. Murnau v roce 1922 prohrál spor s dědici Brama Stokera a musel hrdinu svého němého filmu přejmenovat) bude hrát Bill Skarsgård, objekt jeho touhy ztvární Lily-Rose Depp a uvidíme i Nicholase Houlta či Willema Dafoea.

Mohlo by se vám líbit

10 věcí, které o Emmě Corrin zřejmě ještě nevíte

Má na kontě Zlatý glóbus, nominaci na Emmy a nezapomenutelný herecký výkon v roli princezny Diany ve čtvrté sérii The Crown. Na scéně ho*ji vídáme jen krátce, stříbrné plátno i divadelní prkna však ovládl*a způsobem který svědčí o tom, že vše co se v jeho*její herecké kariéře děje, mu*jí bylo shůry dáno.
elle.cz