Známe nominace na Oscary!

Kdo získá velkou filmovou cenu? To se dozvíme 25. dubna. Nyní známe finální nominace na snímky, které jsou podle Akademie těmi nejlepšími za rok 2020 a mají šanci na vítězství. 

Černobílý film Mank Davida Finchera, tak jako na Critics Choice Awards, získal nejvíce nominací, konkrétně 10. Hned za ním jsou každý se šesti nominacemi Minari režiséra Lee Isaac Chunga a Země nomádů režisérky Chloé Zhao, která ovládla jak Ceny kritiků, tak Zlaté glóby. Získá i Oscara? 

S vidinou zlaté sošky se bohužel musel rozloučit Šarlatán Agnieszky Holland, který se do nominací za nejlepší mezinárodní film neprobojoval. Bude to možná dánský Chlast Thomase Vinterberga, který byl nominován i na nejlepší režii nebo silný příběh o válce v Jugoslávii Quo Vadis, Aida?.

Kompletní seznam všech nominovaných ve všech kategorií vám přinášíme níže.

Nejlepší film

The Father

Judas and the Black Messiah

Mank

Minari

Země nomádů

Nadějná mladá žena

Sound of Metal

Chicágský tribunál

 

Nejlepší mezinárodní film

Chlast

Better Days

Colectiv

The Man Who Sold His Skin

Quo Vadi, Aida?

 

Nejlepší režie 

Thomas Vinterberg

David Fincher

Lee Isaac Chung

Chloé Zhao

Emerald Fennell

 

Nejlepší herečka v hlavní roli

Viola Davis

Andra Day

Vanessa Kirby

Frances McDormand

Carey Mullighan

 

Nejlepší herec v hlavní roli

Riz Ahmed

Chadwick Boseman

Anthony Hopkins

Gary Oldman

Steven Yeun

 

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Maria Bakalova

Glenn Close

Amanda Seyfried

Olivia Colman

Yuh-Jung Youn

 

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Sacha Baron Cohen

Daniel Kaluuya

Leslie Odom, Jr.

Paul Raci

Lakeith Stanfield

 

Nejlepší kinematografie

Sean Bobbitt (JUDAS AND THE BLACK MESSIAH)

Erik Messerschmidt (MANK)

Dariusz Wolski (NEWS OF THE WORLD)

Joshua James Richards (Země nomádů)

Phedon Papamichael (Chicágský tribunál)

 

Nejlepší adaptovaný scénář

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

The Father

Země nomádů

One Night in Miami

Bílý tygr

 

Nejlepší původní scénář

Jonas and the Black Messiah

Minari

Nadějná mladá žena

Sound od Metal

Chicagský tribunál

 

Nejlepší kostýmy

Mulan

Emma

Pinocchio

Ma Rainey - matka blues

Mank

 

Nejlepší krátký hraný film

Feeling Through

The Letter Room

The Present

Two Distant Strangers

White Eye
 

Nejlepší animovaný film

Onward

Over the Moon

Shaun the Sheep: Farmageddon

Soul

Wolfwalkers
 

Nejlepší animovaný krátký film

Burrow

Genius Loci

If Anything Happens I Love You

Opera

Yes-people

 

Nejlepší dokument

Collective

Crip Camp

The Mole Agent

Time

My Octopus Teacher

 

Nejlepší krátkometrážní dokument

Colette

A Concerto is a Conversation

Do Not Split

Hunger Ward

A Love Song for Latasha

 

Nejlepší hudba

Terence Blanchard - DA 5 BLOODS

Trent Reznor and Atticus Ross - MANK

Emile Mosseri - MINARI

James Newton Howard - NEWS OF THE WORLD

Trent Reznor, Atticus Ross and Jon Batiste - SOUL

 

Nejlepší MUAH

Emma

Hillbilly Elegy

Ma Rainey - matka blues

Mank

Pinocchio

 

Nejlepší zvuk

Greyhound

Mank

News OF the World

Soul

Sound of Metal

 

Nejlepší produkce

The Father

Ma Rainey - matka blues

Mank

News of the World

Tenet

 

Nejlepší střih

The Father

Nadějná mladá žena

Chicágský tribunál

Země nomádů

Sound of Metal

 

Nejlepší vizuální efekty

Love and Monsters

The Midnight Sky

Mulan 

Tenet

The One and Only Ivan

 

Nejlepší píseň

FIGHT FOR YOU, Judas and the Black Messiah; Music by H.E.R. and Dernst Emile II; Lyric by H.E.R. and Tiara Thomas

HEAR MY VOICE, The Trial of the Chicago 7; Music by Daniel Pemberton; Lyric by Daniel Pemberton and Celeste Waite

HUSAVIK, Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga; Music and Lyric by Savan Kotecha, Fat Max Gsus and Rickard Göransson

IO SÌ (SEEN), The Life Ahead (La Vita Davanti a Se); Music by Diane Warren; Lyric by Diane Warren and Laura Pausini

SPEAK NOW, One Night in Miami...; Music and Lyric by Leslie Odom, Jr. and Sam Ashworth

 

REKLAMA