Známe vítěze 26. Critics Choice Awards

Včera v noci proběhl slavnostní ceremoniál předávání filmových cen Critics Choice Awards jak jinak než virtuálně. Událost vysílala americká stanice The CW z Los Angeles a moderoval ji Taye Diggs. Hvězdy se do velkých večerních opět oblékly na webkameru a na ocenění čekaly z bezpečí svých domovů. 

Absolutním výhercem se stal film režisérky Chloé Zhao Země nomádů, který zazářil i na Zlatých glóbech. Ovládne i Oscary? Začíná to vypadat, že s největší pravděpodobností ano. Snímek získal cenu za nejlepší film a jeho režisérka obdržela cenu za nejlepší režii, adaptovaný scénář a kinematografii. Cenu za nejlepší herečku v hlavní roli získala Carey Mulligan za roli ve filmu Nadějná mladá žena a cenu za nejlepšího herce vyhrál Chadwick Boseman za roli ve snímku Ma Rainey - matka blues. Nejlepší komedie podle Critics Choice Awards je Palm Springs.

Seriál Koruna od Netflixu sklidil úspěchy i na Critics Choice Awards. Gillian Anderson získala cenu za nejlepší herečku ve vedlejší roli v dramatu za roli Margaret Thatcher a Josh O’Connor spolu s Emmou Corrin vyhráli cenu pro nejlepšího herce a herečku v dramatickém seriálu. Nejlepší herečkou v limitované sérii nebo televizním filmu se stala Anya Taylor-Joy za roli v Dámském gambitu.

Nejvíce nominací na Critics Choice Awards však získal černobílý Mank režiséra Davida Finchera, a to 12, následoval snímek Minari s deseti nominacemi, který uspěl v kategorii nejlepší zahraniční jazykový film. Netflix získal 46 filmových nominací, A24 bylo druhým nejvíce nominovaným filmovým studiem se 14 a Amazon Studios bylo těsně za ním se 13. Napříč filmem a televizí bylo HBO druhým nejvíce nominovaným s 24 a Amazon Studios posbíralo nominací celkem 18.

Zlaté glóby ovládl Netflix s královskou rodinou a Amazon s Boratem

elle.cz