REKLAMA

Kvásek je out, místo něj nastupuje cukrařina

REKLAMA

 

Před nedávnem Zara Home odhalila svou poslední kolaboraci. Jedná se o kolekci, kterou navrhl cukrář Cédric Grolet. Na Instagramu 1,9 miliónů lidí sleduje, jak dokáže vytvářet zákusky tak krásné, až kvůli nim budete chtít odcestovat do hotelu Le Meurice, kde Grolet - držitel titulu "Nejlepší cukrář světa" z roku 2018 - působí,

Cedric Grolet
Info ikona

 

Zprávy o tom, že s příchodem spadaného listí nás čeká další lockdown, už přijímáme s pokrčením ramen. Čím se jen znovu zabavíme, když už jsme vytřídili všechno oblečení, zacvičili jógu a dokázali jsme si, že venku se dá koupat bez ohledu na počasí? Odpovědí na karanténní marasmus bude tvorba náročných dezertů, které by nám záviděla i Iveta Fabešová.

Prorokujeme, že s návratem módy z roku 2010 oslaví comeback i cukrovinka, bez které se tehdy nesměla obejít žádná módní bloggerka. Řeč je samozřejmě o makronkách, kterým jsme někdy zcela špatně říkali „makaronky". Udělat je doma je poměrně zdlouhavá kratochvíle i pro zkušenějšího cukráře, zato s nimi pak můžete rozjasnit svůj účet na Instagramu a k tomu můžete natočit i vtipné video na Tik-Tok.

 

Prorokujeme, že s návratem módy z roku 2010 oslaví comeback i cukrovinka, bez které se tehdy nesměla obejít žádná módní bloggerka.

 

Nevěříte, že zákusky mohou ovládnout módou posedlé spoluobčany? Pak se pozorně podívejte na takzvané it-kabelky. Tedy ty nejžádanější kabelky současnosti. Značky jako Bottega Veneta, ale i Lemarie nebo Nanushka navrhují zavazadla, co připomínají croissanty.

 

 

V prvních vlnách covidových byl na sociálních sítích v kurzu hashtag #stressbaking. Čím déle žijeme ve světě, kde nic není jisté, tím více se mu přizpůsobujeme. Tvorba náročných dezertů umožňuje využít jemnou motoriku, a tím ulevit své úzkosti a přetavit ji ve vizuálně lákavý výtvor. O chuti ani nemluvě. Pokud se chcete na podzim zařadit mezi nejlepší cukráře v okolí, můžete se už nyní přihlásit na cukrářský kurz nebo sledovat YouTube videa. A pořídit si onu půvabnou pečící výbavu, kdy vám nesmí chybět nerezový hmoždíř, odměrné lžíce nebo silikonová mašlovačka.

Pečení dezertů má ještě jednu důležitou terapeutickou činnost: dokážete v něm interpretovat své staré rodinné recepty. Dortíky a koláče, kteří jste jedli jako malí a připravily je milované ruce některého z vašich blízkých.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA