REKLAMA

Mick Jagger: Macho v krajkovém tílku

REKLAMA

 

Magnetické charisma Sira Michaela Phillipa Jaggera, který slaví 26. července neuvěřitelných 78 let, ohromuje ženy i muže. Když se díváte do jeho tváře, zachycené na černobílé fotografii z roku 1964 v Londýně, vnímáte jeho šibalského ducha. Nadaný hudebník, jehož největší devízou je chuť užívat si. Jagger se nebál ničeho a nikoho, kromě LSD. Halucinogeny nabízel i tehdy postaršímu a značně škrobenému fotografovi britské královské rodiny Cecilu Beatonovi.

 

Mick Jagger
Info ikona

 

Jagger Siru Beatonovi podle vzpomínek fotografa řekl, že „LSD je formativní zážitek, ale může opravdu ublížit tomu, kdo není dobrý člověk". A navzdory tomu, že Mick Jagger po většinu své kariéry působil jako zvíře večírků, hledal hlubší smysl své existence. Jako frontman Rolling Stones opovrhoval samozřejmě establishmentem, provokoval výrazně namalovanýma očima a krajkovým tílkem. O desítky let později si tuto image vzal na pomoc jeho velký obdivovatel a kolega Harry Styles.

Když na Stylese útočili za to, že se nechal vyfotit v šatech na obálku amerického časopisu, bral si zpěvák na pomoc právě příklad Jaggera. „O jeho orientaci nikdo nepochyboval, navzdory tomu, že nosil make-up i dámské oblečení," rozepsal se Styles na svém Instagramu. Pravda je, že Jagger svou maskulinitu skrze outfity vůbec dávat najevo nepotřeboval, naopak. Rád nosil hedvábné barevné blůzy s rozhalenkou, aby se pak převlékl do perfektně padnoucího obleku.

Když se Mick Jagger oženil se svou první chotí, modelkou Biancou, dokázala jeho svatební den bývalá přítelkyně, pisníčkářka Marianne Faithfull, přežít pouze tak, že zapíjela léky na uklidnění vodkou. Dělo se tak v okamžiku, kdy Mick stál před oltářem v Saint Tropez a měl na sobě opravdu dokonalý trojdílný světlešedý oblek. Se svou druhou manželkou Jerry Hall se už Jagger oblékal víc jako rocker: nemohl chybět křivák, velmi úzké džíny a účes, který je teď opět v módě a říká se mu „shag".

Bývalá přítelkyně Micka Jaggera, tragicky zesnulá návrhářka L’Wren Scott ho zas naučila nosit minimalistické modely od Ricka Owense, které doplnil teniskami Air Max od Nike. Louis Vuitton si v roce 2014 hudebníka vybral jako svého ambasadora, po boku bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova nebo Angeliny Jolie. Z luxusních značek ale Jagger nejraději nosí Yves Saint Laurent obleky od Hedi Slimaneho. Má totiž velmi přísné požadavky na to, jak mu má oblečení padnout: musí být úzké, ale zároveň elastické.

Proč ale je Mick Jagger oním machem? Možná proto, že jeho sexualita se nikdy nezpochybňovala kvůli ženám, které střídal jako na běžícím páse. Má osm dětí s pěti partnerkami, vždy randil s těmi, které byly považovány za královny krásy. Nyní žije už klidnější způsob života, s baletkou Melanie Harmick, která je o 43 let mladší, má čtyřletého syna. 

Nic není v tomto životě zadarmo, ani pro Micka Jaggera. Svou štíhlost udržuje už nikoliv večírky a křepčením na podiu, ale pitím speciálních smoothies. Místo drogových raušů volný čas nejraději tráví tak, že si ještě před jedenáctou lehne do postele, namaže obličej jedním z nejdražších krémů La Mer a jde spát. Být rockovou hvězdou s vytříbeným stylem mu dá sice už víc práce, ale Mick Jagger bere tento svůj závazek vážně.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA