Nej filmy, které vás dostanou zpět do lavic!

 

Bezmocná (1995)

Nadčasový film, který prorocky ukázal, jak se za dvacet let budou točit teenage filmy. Fantastické kostkované sukně, podkolenky a vesty jsou od dob premiéry tohoto blockbusteru evergreenem a vpálily se podvědomí pop-kultury. Tento snímek pomohl nastartovat kariéru několika velkým hvězdám, jako i úžasné Alicii Silverstoneové, která se zapsala jako jedna z největších hvězd středoškolských filmů 90. let.

 

 

Pomáda (1978)

Potěší, že ačkoliv od vzniku uběhly desetiletí, některé vtipné scény nezestárly. Zároveň na vás z Pomády dýchne pocit bezstarostné doby amerických šedesátých let, která ve skutečnosti vůbec bezstarostná nebyla, ale díky filmům, jako je tento, máte pocit, že historie se těchto děcek ani nedotkla.

 

 

Protivný, sprostý holky (2004)

Staré křivdy, mezikmenové souboje, nelítostné zákony přírody – zdařilá satira na vlnu náctiletých filmů a seriálů a nestárnoucí „klasika“ - pro nás nejlepší film svého druhu, vtipné a charakterově výstižné, velmi dobře natočené a výborně obsazené.

 

 

Prci, prci, prcičky (1999)

První díl prcičkovské superságy, která je nezapomenutelná. American Pie byl první komedií o tom, jak přijít o panictví. Nezapomenutelně zdrženlivý Jim a jeho partička končí střední a mají z tohoto věku trauma. Pro mnoho současníků tímto filmem začalo mládí a hlášky je provázely celým studijním životem.

 

 

High School Musical (2006)

Tento film by se dal bez okolků označit nejpopulárnějším antidepresivem v USA pro mladistvé. V naivní limonádě sladkého baskeťáka a hispánské Marie Curie se zběsile trylkuje a ještě zběsileji tančí. Toto je roztomile barevná Disneyovka s naivními texty, která vás vtáhne do svého světa a utancuje vás k smrti, a navíc vykopla Zaca Efrona!

 

 

Heathers (1989)

Černá komedie, která vystupuje z tradičního afektovaného žánru a ponechává si jen vražedný humor. Základem úspěchu je jednoznačně úžasný scénář, který bez jakéhokoliv přehánění lze označit jako jeden z nejlepších scénářů teenage filmů. Škola je peklo a kdo chce přežít, musí zabít. Heathers se občas nechtíc octnou za hranicí hodně černé komedie – o to víc je musíte milovat.

 

REKLAMA