REKLAMA

Svátek filmu je tu! Co nepropásnout na Febiofestu?

REKLAMA

 

Febiofest se až do pátku 24. září koná v Praze, pak se přesouvá do dalších měst Česka. Shlédnout zde můžete artové poklady i snímky, které jsou tajnými kinematografickými hity, které by se k vám jinak nedostali. Pamětníci ještě vzpomenou na fronty, které se vždy v předprodeji lístků tvořily, dnes si vstupenky pořídíte nejen na pokladně kin, ale také pohodlně online.

 

7 filmů, které musíte na letošním Febiofestu vidět:

Rodiče versus influenceři

Nejde o drama, ale italskou komedii. Paolo je vdovec a profesor, jeho dcera mu ale v pubertě začala utíkat na YouTube. Aby získal její pozornost zpět, rozhodne se stát influencerem. Vezměte na film někoho z rodiny, je plný laskavého humoru.

 

 

Veronika

Leží u bazénu, plní si Instagramový feed a je celebritou díky manželovi, slavném fotbalistovi. Veronika má záviděníhodný život, ovšem než se zjistí, že byla před deseti lety hlavní podezřelou z vraždy. Režisér snímku Leonardo Medel má za sebou úspěšnou kariéru také jako tvůrce módních videí.

 

 

Asia

O tom, že milujeme izraelskou herečku Shiru Haas už z našich článků víte. Proto, kdybyste měli vidět z celého Febiofestu jediný film, doporučujeme příběh dívky Viky a její matky Asii, která se tolik nevěnuje dceři, ale spíš svému osobnímu životu. V jeden moment se ale vše změní...

 

 

Syn-Matka

Jeden z filmů, který sklízel velký úspěch na festivalu v Torontu, vás přiková k sedačce v kině. Kritici ho označují jako snímek, který zlomí vaše srdce. Leila je vdova, která pracuje v továrně v Íránu. V patriarchální společnosti nemůže uspět bez ochrany muže a řidič autobusu jí nabízí sňatek. Musí se ale vzdát svého malého syna, protože nastávající manžel má dceru. Co by si sousedé řekli, že nevlastní bratr a sestra žijí pod jednou střechou? Nakonec volba osudového rozhodnutí ale padá na Leilina syna. 

 

 

Amonit

Saoirse Ronan a Kate Winslet představují osudové setkání dvou žen v polovině 19.století. Nadchnou vás zde kostýmy, hudba a uklidní komorní atmosféra filmu, která ukazuje rodící se vztah po uvěřitelnou erotiku. Během natáčení choulostivých scén obě výše zmíněné herečky vyžadovaly, aby z placu odešli muži a ony se tak mohly cítit bezpečně.

 

 

Vyšetřování

Švédská novinářka Kim Wall měla před sebou rozhovor své kariéry. Ještě před vstupem na ponorku slavného vynálezce telefonovala svému příteli, aby pak zmizela. Později se ukázalo, že mladá žena byla brutálně zavražděna. Hraný dokument řeší problematiku vyšetřování násilí na ženách.

 

 

Otec

Jeden důvod, proč snímek o osmdesátníkovi s Alzheimerovou chorobou vidět? Setkává se tu Anthony Hopkins a Olivie Colman. Ale jinak by tento film měl oslovit všechny, týká se totiž stáří. Jak se budeme cítit, až náš byt bude labyrintem, kde se už nevyznáme a vzpomínky splynou s přítomností?

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA