Calzedonia reaguje na nedostatek zdravotnického vybavení

Calzedonia Group reaguje na nedostatek zdravotnického vybavení způsobený pandémií koronaviru a dává k dispozici své materiální i výrobní zdroje. Od pondělí 23. března několik provozů této společnosti šije roušky a ochranné oděvy. 

Prezident skupiny Sandro Veronesi tuto aktivitu chápe jako nezbytnou. Představuje pro něj vyjádření solidarity k zaměstnancům, klientům a pomoc v aktuální krizi zdravotnické péče, která všechny napřímo ovlivňuje. Společnost nejprve uzavřela všechny své butiky v rizikových zónách a později i v celé Itálii, a to ještě předtím než byla vydána příslušná vládní opatření. 

 

Calzedonia

 

Produkci roušek a ochranných oděvů se věnují filiálky v italských městech Avio a Gissi a chorvatská továrna, kterou společnost sídlící ve Veroně rovněž vlastní. Změna produkce byla podmíněna nákupem speciálních strojů pro poloautomatickou linku a zaškolením obsluhy šicích strojů. V počáteční fází budou provozy schopné vyprodukovat 10 tisíc masek denně, objem produkce by se však měl v nastávajících týdnech zvyšovat. 

První dodávka masek směřovala 23. března do městské nemocnice ve Veroně.

cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)