Jaro podle Fendi: Molu vládne bezstarostnost, ženskost a kontrasty

Pro oblečení z kolekce na nadcházející jarní a letní sezónu se Kim Jones volně inspiroval začátkem tohoto tisíciletí. Minimalistická ležérnost kontrastuje s popovým eklektismem. Nový rozměr éterické reality, která je zároveň sportovní i jemná, nenucená i rafinovaná, vytvářejí vznášející se vrstvy technické organzy či nylonový žerzej zdobený lakovanou výšivkou. Z uvolněných střihů a prodloužených siluet se sportovně střiženými zády sálá bezstarostnost.

Mistrovství Fendi

Harmonickou paletu neutrálních odstínů přerušují záblesky výrazných barev jako sytě růžová, chrpově modrá či zářivé zelená. Přírodní textury typu kašmír a kožešina, jehněčina a kůže, jsou díky mistrovskému zpracování Fendiještě nadýchanější než kdy předtím a vrství se s technickými textiliemi. Hladký satén se kombinuje se síťovinou a je uzemněný vyvýšenými teniskami nebo botami s gumovou podrážkou. Převrácený monogram „F“ z FENDI First se objevuje jako iluzorní podpěra v celé kolekci obuvi a je poctou slaďování formy a funkce.

Šperky a doplňky

„V kolekci šperků módní dům Fendi spojil pevné i měkké prvky,“ vysvětluje umělecká ředitelka pro šperky Delfina Delettrez Fendi. „Logo se téměř ztrácí ve funkční architektuře, na které je zavěšen každý drahokam.“ Tento pocit se promítá i do doplňků. Ikonické kabelky módního domu v sobě nesou stejného ducha dvojitosti, který prostupuje celou kolekcí. Kůže s vysokým leskem je zapracována do čistého plátna, na přírodních odstínech jsou potisky ve výrazných barvách. Někdy jsou kabelky vzájemně propojené, jindy se nosí dvě kabelky zároveň v jedné ruce.