Exkluzivně pro ELLE: Zea oblékla novou kolekci H&M Studio

Osmadvacetiletá rodačka z východoslovenského Prešova se po účasti na soutěžích krásy prosadila ve světě modelingu. Otevřely se jí také možnosti v oblasti tance, kterému se věnuje už od dětství. Podílela se tak na choreografiích slovenské verze show Let's dance a dalších televizních projektech. Modelka, tanečnice, herečka a aktuálně i zpěvačka Alžběta Ferencová aka Zea vydává svůj další singl No Other Way a její kariéra se rozbíhá na plné obrátky... 

Fotografické duo Ivan Kašša a Paulína Maťová Zeu oblékli do nové kolekce značky H&M Studio, která si svoji premiéru odbyla ve středu 19. února. Kolekce je zvědavá, odvážná a srší z ní uvolněná atmosféra – taková hodně podobná, jako je právě Zea. Inspirací jí tentokrát byla měsíční krajina a uvolněná kultura švédského ostrova Gotland.

Božsky tancuješ, zpíváš, hraješ… je něco, co ti třeba nejde? 

V první řadě děkuji za kompliment. Ten tanec, zpěv, hra na klavír či herectví je krásně propojené a to mě opravdu baví. Nejde tancovat bez toho, aby člověk na pódiu nepodal i herecký výkon… Je ale mnoho věcí, které mi nejdou. Třeba kreslení! Je to můj sen do budoucnosti, trošku na tom zapracovat. Třeba se přihlásit na nějaké hodiny malby. Prostě úplně vypnout a zkusit nakreslit něco, co má konkrétní význam. A už jsem se zmínila o tom, že jsem taky ten nejhorší fotograf na světě? (smích).

Připadáš si jako dítě štěstěny?

Po pravdě asi ano! Ale můj život není jen o štěstí… jde také o to správně nasměrovat svoje další kroky. Štěstí je první impulz. A musím přiznat, že byly časy, kdy mě štěstěna přála, ale já udělala kroky mimo a na chvilku jsem její účinek zastavila. A naopak mnohdy jsem ji nasměrovala správně a vznikly z toho krásné věci!

Kariéra sólové zpěvačky se ti rozjíždí správným směrem. Teď se chystáš vydat novou písničku. Můžeš o ní povědět něco víc? 

Jsem opravdu ráda, že si to myslíš. Také to tak s tou kariérou cítím. Doufám, že se moje hudba dostane k více lidem. Zatím jsou venku dva singly a teď přichází na trh třetí. Písnička No Other Way je hodně odlehčená (například oproti písničkám Is This Love? a Out of Touch, které byly mojí extrémní osobní výpovědí). Je to v podstatě song o tom, že častokrát nás láká něco, co už dopředu víme, že nedopadne dobře, a přesto to zkusíme a riskujeme. Naprosto stejně se to týká i situací, kdy nás láká nějaké zakázané ovoce a já v této písničce přemlouvám samu sebe a vím, že tam není jiné cesty než na to zapomenout. Tato písnička je trošku víc taneční, protože jsem momentálně v náladě, kdy mě tanec opravdu naplňuje. Album, které chystám na září, bude ale pravý opak a melancholici se mají na co těšit.

H&M Studio

Co pro tebe znamená móda?

Určitý postoj a vyjádření (názoru, pocitu, současného rozpoložení) každého člověka. Móda je zábava! Móda by v nás měla vyvolávat hlavně dobré pocity, i když tomu tak ne vždy je. V dnešní době „fast fashion” je už móda i o tom zamyslet se a hledat nějakou rovnováhu. Pro mě to znamená nekupovat si miliony zbytečností, ale hledat kouzlo módy i v jiných alternativách, než jsou velké módní domy a značky.

Jaký styl oblečení je ti nejbližší? 

Já bych to popsala jako „street urban elegance“. Miluji kombinovat široké kalhoty od značek, jako je Adidas Originals, s vysokými podpatky, nebo právě naopak dlouhé elegantní šaty s Martenskami. Mojí velkou vášní poslední doby je oversize oblečení. Love it!!!

Co ti nikdy nechybí v kabelce?

Asi to bude peněženka, nabíječka na telefon, diář, parfém a lesk na rty… a hřeben.

Kdyby sis měla vybrat jen jeden jediný kosmetický produkt, který by to byl?

Určitě BB krém od Yves Saint Laurent.

Tvoje životní motto?

To se stále mění. Ale dost vypovídající motto, kterým se poslední dobou řídím je „Do your best don’t worry about the results of your test.“ Snažím se prostě dělat všechno nejlepší, jak to znám, a i když se to náhodou nepodaří, tak vím, že jsem udělala maximum. 

Foto, styling, set design: Ivan Kašša, Paulína Maťová

Modelka: Zea (Alžbeta Ferencová)

Vlasy a make-up: Nina Kirk

Produkce: Vendula Mikulková

cara

EBC promo