H&M Foundation přispěla půl milionem dolarů sbírce fondu COVID-19

Cílem sbírky je také zabezpečit, aby byly připraveny všechny země, především ty s nejslabšími systémy zdravotnictví. Fond, který má několik hlavních podporovatelů jako Facebook či Google, vznikl při Světové zdravotnické organizace (WHO), kerá je jednou z agentur Organizace spojených národů (OSN). Dnes do něj přispěla nezisková nadace H&M Foundation částkou 500 tisíc dolarů.

Nadační dar H&M Foundation podpoří současné celosvětové úsilí WHO při sledování a snaze o pochopení šíření viru, zajištění péče pracovníků v první linii a o urychlení vývoje vakcíny, testy a léčbu.

„Nemoci hranice nerespektují, a proto jsem moc vděčná, že H&M Foundation uznala tento problém jako globální, který také vyžaduje globální řešení, na němž se budou všichni podílet,“ řekla Elizabeth Cousens, prezidentka a generální ředitelka nadace OSN. „Jejich příspěvek do tohoto historického fondu podpoří práci Světové zdravotnické organizace, která pomůže všem zemím předcházet, odhalovat a reagovat na COVID-19, zejména tam, kde jsou potřeby největší."

Covid-19 Solidarity Response fond je v současné době jediný způsob, jak mohou jednotliví dárci a další charitativní donátoři přispět k celosvětovému úsilí WHO.

„Rostoucí pandemie COVID-19 se týká nás všech a Světová zdravotnická organizace odvádí nesmírně důležitou práci při vedení a řízení tohoto globálního úsilí. Doufáme, že se více organizací a jednotlivců připojí a pomůže, protože dary jsou pro Fond Solidarity Response COVID-19 důležité, aby pokryly potřeby financování v této rychle se měnící situaci," řekl Karl-Johan Persson, člen představenstva H&M Foundation.

Země musí na vývoj pandemie COVID-19 reagovat , a proto se očekává, že se zvýší potřebné finanční prostředky.

„Všichni zažíváme mimořádnou situaci, která vyžaduje co nejvíce úsilí. Příspěvek H&M Foundation bude použit na ochranu zranitelných pacientů a zdravotnických pracovníků v první linii prostřednictvím zřízení jednotek intenzivní péče a přístupu k ochranným prostředkům. Vítáme všechny, kteří se chtějí zapojit a pomoct," řekla Diana Amini, globální manažerka nadace H&M Foundation.  

Jak tento fond podpořit a více informací o něm naleznete na: www.COVID19ResponseFund.org.

cara
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)