REKLAMA

H&M oslavuje v nové, exkluzivní kolekci kreativní design a cirkularitu

REKLAMA

 

Kolekce H&M Circular Design Story je už v pořadí třetí kolekcí z nového velmi úspěšného udržitelného konceptu Innovation stories, který značka uvedla začátkem roku. Tento koncept přináší nové iniciativy v oblasti udržitelnosti a zaměřuje se na pokrokové a inovativní materiály i procesy.

Každý kousek kolekce byl vytvořen tak, aby bylo jeho využití co největší a dal se nosit na různé způsoby - nadměrné blejzry lze nosit jako šaty, ramínka umožňují měnit střih triček, kalhoty lze rozšířit díky nastavitelným zipům. Společenské šaty byly navrženy jako dvoudílné oblečení, aby se daly využít v celku, nebo samostatně jako top a sukně.

Kolekce také podporuje nový způsob odpovědného uvažování zákazníka. To znamená, že tyto exkluzivní módní a designové kousky, které máte ve svém šatníku, je třeba si cenit a co nejvíce sdílet, a pak je předat dál. V souladu s touto ideou sdílení a opětovného použití lze kousky z této kolekce zapůjčit ve vybraných obchodech H&M v Berlíně, Stockholmu nebo Amsterdamu.

 

H&M
Info ikona

 

Designérský tým H&M na čele se stylistou Ib Kamarem při tvorbě každého kousku myslel nejenom na jeho design, ale také na jeho dekonstrukci. Proto využili v kolekci inovace, jako je rozpustná nit. Další důraz byl kladen na výrobu pouze z jednoho materiálu, mono vlákna, aby byla recyklace jednodušší.

"Tato kolekce je pro ty, kteří opravdu milují módu. Každý kousek ztělesňuje radost a oslavu designu. Zároveň jsou všechny kousky velmi univerzální, vyrobené tak, aby byly nošené mnoha různými způsoby a také sdíleny, předávány dál a později recyklovány. Je to kolekce pro lidi, kteří se rádi oblékají a váží si svého oblečení.” Ella Soccorsi, Concept Designer H&M.

OBJEVTE INOVATIVNÍ MATERIÁLY

REPREVE® Our Ocean® - recyklovaný polyester vyrobený z odpadních plastových láhví, použitý při výrobě bund, šatů a pánských sak a šortek.

CYCORA® by Ambercycle – inovativní způsob produkce, který využívá staré oděvy a textilní odpad po skončení životnosti. V kolekci jsou takto vyrobené černé dámské kalhoty s páskem.

EASTMAN NAIA™ Renew – celulózní vlákno vyrobené z dřevní buničiny z udržitelných zdrojů a těžko recyklovatelných odpadních materiálů, jako jsou odpadní plasty a kobercová vlákna, které by jinak mohly být určeny na skládky nebo do spaloven. Tyto vysoce kvalitní příze se použily při výrobě sak a kalhot.

 

H&M
Info ikona

 

TEXLOOP™ RCOT™ - proces výroby, který zpracovává bavlněný textilní odpad na recyklovanou bavlnu, vytváří novou tkaninu a zachovává kvalitu vláken pro příští generaci recyklovaných materiálů. Využil se při výrobě mikin a topů.

VEGEA™ - inovativní veganská kůže vyrobené z vláken slupky hroznů, semen a stonků vyhozených během procesu výroby vína. Jsou z ní vyrobené lesklé kožené bundy a boty.

Dalšími materiály jsou pak recyklovaná vlna, organické hedvábí či ECONYL® - regenerovaný nylon.

RESORTECS® - neboli chytrý steh, je rozpustná šicí nit, která umožňuje snadné rozebrání oděvů. To usnadňuje opětovné použití materiálu, když oblečení dojde na konec svého životního cyklu. Tyto nitě jsou využité na upevnění korálků a perel.

Další ozdoby jsou připevněny pomocí záplat, takže je lze odstranit, když je oděv připraven k recyklaci. Použité flitry neobsahují metalické potahy, aby se zvýšil jejich recyklovatelnosti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA