Johnny Coca, nový ředitel dámského koženého zboží Louis Vuitton

Značka Louis Vuitton oznámila příchod Johnyho Cocy na pozici ředitele kolekcí dámského koženého zboží. Johnny do své nové role vnáší mimořádnou odbornost a svoji charakteristickou a bude spolupracovat s Nicolasem Ghesquièrem.

Johnny, který se narodil ve Španělsku a hovoří od mala několika jazyky, studoval v Paříži na Beaux-Arts a akademii užitého umění v Boulle. Svoji kariéru začal jako designér koženého zboží u značky Louis Vuitton, poté odešel ke značce Bally. Následně působil u značky Céline v době, kdy ji vedla Phoebe Philo. V roce 2015 byl jmenován kreativním ředitelem značky Mulberry.

Delphine Arnault uvedla: „Jsem nadšená, že mohu přivítat Johnnyho zpět u nás v Maison Louis Vuitton a skupině LVMH. Johnny, který zcela sdílí hodnoty značky Louis Vuitton a naši vizi, bude posilou pro její kreativní energii a schopnost inovace.“ 

Nicolas Ghesquière příchod Johnnyho Cocy komentoval: "Jsem rád, že mohu přivítat Johnnyho v Maison Louis Vuitton a jsem velmi rád, že půjde na této cestě, která začala před několika lety, po mém boku. Celý tým i já se těšíme na spolupráci s ním v inspirativním světě Louis Vuitton.“

„Chtěl bych poděkovat Delphine a skupině LVMH za jejich obnovenou důvěru a je mi ctí vrátit se do tohoto prestižního domu, symbolu cestování. Louis Vuitton je ztělesněná pozvánka ke snění; místo, kde se fantazie potkává s inovací a nejvyšším standardem dokonalosti. Jsem hrdý na to, že mohu být součástí týmu Nicolase Ghesquièra a Louis Vuitton, kde budu mít na starosti kolekce dámských kabelek. Nyní se pro mě uzavřel kruh – vrátil jsem se na místo, kde jsem měl to štěstí, že jsem potkal svoji lásku pro kůži a naučil se základy kožedělného zpracování v ateliérech v Asnières. Otevírá to novou kapitolu v mém vlastním tvůrčím dobrodružství, v neobyčejné laboratoři, která kombinuje tradici a modernost," dodává Johnny Coca.

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)