Když mámy módními ikonami jsou. Které inspirují nejen svým šatníkem?

 

Některé tyto ženy ukazují realitu všedních dnů takovou, jaká je, a nechávají nás nahlédnout do chaosu, který se stává všudypřítomným. Včetně nepořádku v kuchyni a dětí, které každý den nevypadají upravené jak z editorialu lifestylového magazínu. Některé si svou realitu ukrývají pečlivě v soukromí a nechávají nás sledovat pouze ono crème de la crème dokonale sladěných outfitů a vždy perfektního vzezření. Ať už jste příznivci toho či onoho, věříme, že tyto mámy vás budou bavit a inspirovat zrovna tak, jako nás. Které mámy nás baví?

 

Pernille Teisbaek

Nekorunovanou královnu severského stylu Pernille Teisbaek jste jistě již někdy viděli. A pokud ještě ne, přinejmenším při pohledu na její fotografie poznáte, kde se dívky z celého světa i české ženy na sociálních sítích inspirují – jakmile se nějaký luxusní kousek objeví v jejím šatníku, trend translators z celého světa zpozorní a daný skvost ihned přejímají. Bude vás bavit nejen svou každodenní módní inspirací, ale třeba i vkusem pro design – nově zrekonstruované sídlo klanu Lotko-Teisbaek v sobě ukrývá sofa Maria Belliniho či ikonické Terrazza Sofa. Pernille je úspěšnou podnikatelkou, mimo jiné autorkou bible minimalistického oblékání Dress Scandinavian, která ji před lety právoplatně dostala do povědomí mnohých z nás. Stala se tváří mnoha kolekcí, mezi nimi třeba hodně diskutované By Malene Birger či oděvního řetězce Mango. Jedna z nejznámějších dánských ikon je k tomu všemu matkou tří synů a manželkou Philipa Lotko, spoluzakladatele známé oděvní značky do nepříznivého počasí Rains.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Valeria Lipovetsky

Valeria je influencerka a úspěšná podnikatelka, která v poměrně krátké době zvládla vybudovat svou osobní značku na sociálních sítích především jako vlogerka, aby o něco později přišla se svou vlastní značkou oblečení a doplňků Verie. Matka tří synů realitu všedních dnů vtipně demonstruje ve svých videích, která vás rozesmějí už jen při pomyšlení na to, že ta vaše možná vypadají dost podobně. Každodenní situace zvládá s úsměvem na tváři, a naučit to hodlá i vás. O Valerii a dalších inspirativních ženách na sociálních sítích se dočtete i v aktuálním vydání ELLE v rubrice ELLE Boss.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Caroline Bille Brahe

Kodaňská diva, modelka a máma na plný úvazek Caroline vás možná na první pohled zaujme svými eklektickými outfity, kterými se vyjímá ze stejnosti severského minimalismu. Tato žena vás pravděpodobně naučí nosit prošívané bundy ze skříně vaší babičky v kombinaci s Chanel kabelkou. Denně sdílí střípky ze svého života, plné très cool nedbalosti a momentů z bohémského rodinného života, který žije po boku manžela Frederika Bille Brahe. Zatímco ona je modelka, on je šéfkuchař a autor food konceptů Atelier September a Apollo Bar. Tento na kodaňské módní i gastronomické scéně známý pár má celkem dvě děti, společně jste je pak všechny mohli vidět v módních kampaních třeba pro oděvní značku Arket či designérku Cecilii Bahnsen.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dánské #couplegoals? Seznamte se s Frederikem a Caroline Bille Brahe

elle.cz

Marie Absolonová

Éterická Marie vás okouzlí svým citem pro estetično, lásku ke krajinám zalitým sluncem a záplavou barev, které hravě kombinuje ve svých outfitových kreacích. Designérka bot, která již několik let navrhuje obuv pro dámskou a dětskou sekci značky Camper, ordinuje na lince Mallorca ­– Praha, a tak vás zahrne scenériemi z každodenního života, který žije se svým manželem a dcerou na dvou velmi rozdílných místech. A jedno vám o Marii ještě povíme – minimalismus u ní nehledejte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu