Louis Vuitton představuje první kolekci bižuterie od Virgila Abloha

Louis Vuitton přichází s novou módní bižuterií od uměleckého ředitele pánských kolekcí Virgila Abloha, která rozšíří stávající kolekce. Bižuterie přirozeně navazuje na řadu doplňků značky Louis Vuitton a – stejně jako ostatní kolekce a produktové kategorie ztělesňuje nejnovější trendy značky.

Kolekce zpracovává klasiku pánského stylu – konkrétně kovové řetězy, které byly poprvé k vidění na přehlídkovém mole při přehlídce pánské kolekce pro sezonu jaro-léto 2019 na různých doplňcích a koženém zboží. Tento motiv se nyní objevuje na přívěšcích na krk, náramcích a prstenech pro muže. 

Představuje se zcela nový řetěz Louis Vuitton, který je inspirován klasickými, tzv. kubánskými řetězy, které známe z hiphopové i skejťácké scény. S kořeny pevně zapuštěnými v tradici je tento řetěz vytvarován do nové, exkluzivní formy, což bylo možné pouze díky inovativnímu přístupu k designu, materiálům, povrchové úpravě i pečlivému zpracování. 

Duhově probarvený řetěz odkazuje na „příběh“ kolekce pro sezonu jaro-léto 2019, která byla oslavou diverzity a cílila na nové, globální publikum. V jediném kousku najdeme celou přehlídku mimořádných technik, materiálů a povrchových úprav, které spolu dokonale vážou napříč články řetězu: barevný smalt v oranžovém a modrém odstínu, mosaz se zlatou patinou, palladium s vyrytým motivem Monogram i křišťálové zdobení v plejádě barev.

lv

Aby měl muž kompletní bižuterní výbavu na každou příležitost  – od kousků vhodných na červený koberec po takové, které lze nosit každý den – nesmí chybět alternativa k výše uvedenému extravagantnímu duhovému řetězu. Řetěz v celopaladiovém provedení se vzorem Monogram, který je po něm efektně rozeset. Dále v kolekci najdeme dva výjimečné kousky z bílé keramiky: přívěsek a keramický pečetní prsten s raženým motivem Monogram a mosaznou povrchovou úpravou. Všechny přívěšky a náramky jsou vybaveny novým důmyslným systémem zavírání, který spočívá v posuvné pojistce ve tvaru válce, která přidává na bezpečnosti. 

Spona je ozdobena značkou Louis Vuitton s písmenem „R“ – symbolem registrované ochranné známky a detailem, který se prolíná celou kolekcí. Oba tyto prvky vzdávají hold kolekci pro sezonu jaro-léto 2019, v níž Virgil Abloh představil nevinně bílé keramické šperky.

Kolekce pánské módní bižuterie dokonale doplňuje pánské kolekce ready-to-wear a doplňků značky Louis Vuitton. V každém kousku se potkává charakter a tradice savoir-faire této značky s tvůrčí vizí Virgila Abloha.

EBC promo